آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » ویزا » اقامت آلمان | شرایط مهاجرت به آلمان

اقامت آلمان | شرایط مهاجرت به آلمان

برای مهاجرت به هر کشوری باید با قوانین و شرایط پذیرش مهاجر در آن کشور آشنا بود. در این مطلب یوو ویزا به شرایط و قاونین مهاجرت به آلمان اشاره کرده که که با توجه به اینکه سایت ما هم یک سایت گردشگری است خالی از لطف نیست برای داشتن اطلاعات بیشتر در این مورد همراه ما باشید.

آلمان پنجمین کشور مطلوب واسه مهاجرت هستش. این محبوبیت کشور آلمان بخاطر اقتصاد قوی، سیستم آموزشی و موقعیت شغلی به وجود اومده. مردم سراسر دنیا به دنبال فرصتی برای مهاجرت به آلمان و اقامت آلمان هستن. در اینجا ما به شما میگیم که چطور به آلمان مهاجرت کنید .  آنچه برای مهاجرت به آلمان باید بدانید!

آنچه برای مهاجرت به آلمان باید بدانید!

برای مهاجرت به آلمان باید یه دلیل معتبر داشته باشین. چندین راه وجود داره تا شهروندان خارجی اقامت آلمان رو بگیرن:

 1. مهاجرت به آلمان از طریق کار
 2. مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
 3. مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 4. مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
 5. مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

ملزومات مهاجرت به آلمان

اگرچه راه های بسیار زیادی وجود داره که شما میتونین از طریق اون به آلمان مهاجرت کنین، هر یک ازونها یک سری بایدها و نبایدهای خاصی داره. برخی از این راه ها وجه تشابه هایی هم دارند. برای اینکه واجد شرایط رفتن به آلمان باشین، باید معیارهای زیر رو دارا باشین:

 • مدارک مالی خود را ارائه کنید!

متقاضی به هر منظوری که تصمیم به مهاجرت داشته باشه، باید ثابت کنه که میتونه خودش رو از نظر مالی در آلمان تامین کنه.حتی اگر قراره در آلمان مشغول به کار بشین، باید یک سرمایه اولیه داشته باشین تا بتونین از پس هزینه های زندگی در آلمان تا زمان دریافت اولین خقوق بر بیاین.

 • بیمه درمانی داشته باشید!

شما بدون اینکه تحت پوشش یک بیمه درمانی معتبر باشین، نمیتونین به آلمان مهاجرت کنین. پیشنهاد میکنیم بیمه درمانی آلمان رو دریافت کنین چون امکانش هست که مقامات آلمانی ، بیمه درمانی خارجی رو نپذیرند.

 • حداقل مهارت زبانی پایه را در آلمان داشته باشید!

برای زندگی در آلمان باید این کشور رو بشناسین. چارچوب مشترک بین کشورهای اروپایی در مهارت زبانی، سه سطح مهارت A،B و C رو داره. هر یک از آنها شامل دو بخش میشن. پس مهارت زبانی به A1/A2 یا پایه، B1/B2 یا متوسطه، و C1/C2 یا پیشرفته تقسیم میشه. برای اینکه مجوز ورود به آلمان رو بگیرین باید امتحان بدین و حداقل زبان پایه رو یاد بگیرین. اگر میخواین اقامت دائم بگیرین باید مدرک C رو بگیرین.

 • ویزای آلمان را تهیه کنید!

شهروندان یک سری کشورها باید قبل از ورود به آلمان، برای اخذ ویزا آلمان درخواست بدن. اتباع سایر کشورها برای ورود به آلمان نیازی به ارائه ویزا ندارن. آنها میتوانند بعد از ورود به آلمان برای مجوز اقامت در آلمان درخواست بدن.

انواع ویزا آلمان

 1. ویزا توریستی آلمان
 2. ویزا کاری آلمان
 3. ویزای جستجوی کار آلمان
 4. ویزای تحصیل در آلمان
 5. ویزای کار آموزی در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق کار آفرینی

اگر شما علاقه به سرمایه گذاری در آلمان دارید، پس خیلی خوش شانس هستین. کارآفرینان و سرمایه گذاران که فرصت اقتصادی در آلمان ایجاد کنند، اجازه اقامت در آلمان را خواهند داشت. البته باید آستانه معینی از سرمایه را برای شروع داشته باشید. این حد در حال حاضر ۲۵۰۰۰۰ یورو هستش. علاوه بر این باید ویزای خود اشتغالی که یکی از شاخه های ویزا کار آلمان هستش رو تهیه کنین. برای گرفتن ویزا باید ثابت کنید که:

 • سرمایه لازم برای شروع سرمایه گذاری را دارید!
 • سر مایه گذاری شما به نفع اقتصاد آلمان باشد!
 • سرمایه گذاری شما مورد نیاز کشور آلمان باشد!

اگر وضعیت خود رو به عنوان یک کار آفرین در آلمان حفظ کنید، می توانید اقامت سرمایه گذاری در آلمان را بدست بیاورید.  بعد از سه سال به شما مجوز اقامت نامحدود داده می شود که به وسیله آن میتوانید هر زمانی که بخواهید به آلمان وارد و یا از آن خارج شوید.

اقامت در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آلمان از طریق نسبت های خانوادگی

مواردی وجود دارد که زمان مهاجرت به یک کشور، خانواده شما در کشور دیگری به دلایلی می مانند. همه همسران و کودکان زیر ۱۶ سال میتوانند برای اقامت در آلمان درخواست بدهند. یکی از روش های گرفتن اقامت در آلمان، مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج است.

برای مهاجرت از این روش، همسر باید ثابت کند که ازدواج کرده و بچه ها باید گواهی تولد ارائه دهند. برای کودکان زیر ۱۶ سال لزومی ندارد که زبان آلمانی را یاد بگیرند چرا که قدرت یادگیری آن را به سرعت دارند.

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق کار

آلمان به تازگی اعلام کرده که با کمبود کارگران ماهر و افراد واجد شرایط مواجه شده. انها به طور جدی به دنبال مهندسین، متخصصین فناوری اطلاعات، پرسنل پزشکی و سایر مهارت ها هستن. به منظور تشویق چنین افرادی برای مهاجرت به آلمان، مقامات مهاجرتی خارجی قوانین را برای کار در آلمان ساده کردند.

بنابراین بیشترین تقاضا برای مهاجرت به این کشور از طریق کار صورت میگیره. مراحل اقامت در آلمان از طریق کار به صورت زیر هستش:

 • پیدا کردن شغلی که اتباع خارجی را قبول کند.
 • برای ویزای کار آلمان درخواست بدهید.
 • به آلمان مهاجرت کنید و مجوز اقامت برای کار آلمان را بگیرید.

علاوه بر این، برای گرفتن مجوز کار برای اقامت در آلمان، کارمند و کارفرما باید ثابت کنند که:

 • کمبود کارمند در شغل مورد نظر در آلمان وجود دارد و در کشور خود نمیتواند در آن پست کار کند.
 • کارمند شرایط مشابهی با سایر کارمندان آلمانی بر حسب حقوق و شرایط کاری خواهد داشت.
 • کارمند از تمامی شرایط کاری و آموزشی برای پست مورد نظر برخوردار باشد.
 • شرکتی که کارمند رو استخدام میکنه تمام الزامات کشور آلمان رو برآورده سازد. (گواهی و اسناد ثبت)

به عنوان یک کارمند در آلمان تا زمانی که مجوز اقامت شما اعتبار داشته باشد، فرصت دارید. اگر کارمند شما بخواهد به رابطه کاری حتی بعد از تمام شدن مجوز ادامه دهد، میتوانید برای اقامت دائم وی درخواست بدهید.

اگر یک کارمند غیر متخصص هستید، به ندرت میتوان از روش مهاجرت به آلمان از طریق کار  اقدام کرد.

ویزای کار آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق کار

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

بسیاری از مردم از این مسئله اطلاع ندارند ولی باید بدانید آلمان تحصیل رایگان ارائه می کند. این یعنی برخلاف آمریکا، که هزینه های تحصیلی زیادی داره، دانشگاه های آلمان هزینه کم یا کلا رایگان برای دانشجوها دارد. به همین خاطر، آلمان مکانی محبوب به منظور مهاجرت برای تحصیل هستش. به همین خاطر مهاجرت تحصیلی به آلمان زیاد است.

برای مهارجت به آلمان به منظور تکمیل مدارج علمی و دانشگاهی، باید ویزا تحصیل آلمان رو داشته باشین. اگر ویزای دانشجویی آلمان را گرفتید و تحصیل خود را در آلمان کامل کردید، میتوانید در آلمان بمانید و به دنبال کاری موقت باشید. اگر بتوانید در آن زمان کاری پیدا کنید، اجازه اقامت در آلمان را دارید. بر اساس گزارشات بالای ۵۴ درصد از دانشجویان که تحصیلات خود را به پایان رساندند، مقیم آلمان شدند و یک شغل پیدا کردند.

ویزای دانشجویی

با ما تماس بگيريد

آخرین پرسش و پاسخ ها

سوسن

با سلام و خسته نباشید، اینجانب برای 1 دی قصد سفر به اشتوتگارت دارم، با دعوتنامه، در مرحله مصاحبه هستم و تقاضای راهنمایی برای قیمت بلیط و مدت انتظار در فرودگاه سابیها را از شما دارم. با تشکر فراوان


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام خدمت شما این پرواز با ایرلاین های مختلفی انجام میشه. ظاهرا نظر شما ایرلاین ترکیش هست. نرخ پایه ای که من برای این پرواز با این ایرلاین دیدم 1.500.000 تومن بود. با ایرلاین الاتحاد یه کم ارزونتر بود.البته برای کلاس پروازی اکونومی.و تقریبا استاپی که داره از حدود 1 ساعت تا 12 ساعت بود. برای اینکه بتونید اطلاعات دقیقتری بدست بیارید با کارشناس ما صحبت کنید و شرایطتون رو توضیح بدید. مطمئنا بهترین گزینه رو به شما معرفی میکنه. با شماره 43674000 تماس بگیرید و رو بگیرد و با صحبت کنید. امیدواریم مصاحبه خوبی داشته باشید.
محمد

ارزانترین بلیط رفت و برگشت 94/7/1 رو خریدارم تماس بگیرید.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز لطفا مبدا و مقصد رو اعلام کنید تا همکاران برای شما چک کنند.
مهدي

با سلام ، آيا كپي بليط جهت دريافت ارز مسافرتي مشكلي ايجاد نمكند ؟


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام آقا مهدی این کار امکان نداره باید بلیط مهر شده را برای گرفتن ارز ارائه بدید.
مهدی

سلام. وقت بخیر من دنبال ارزون ترین قیمت بلیط شیراز مسقط هستم. میخواستم راهنمایی بفرمایید. با تشکر.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
اقا مهدی سلام ذکر نکردید که بلیط رو برای چه تاریخی میخواید. قیمت این بلیط توی تاریخ های مختلف و با ایرلاینهای مختلف متفاوته ، و بین 600 هزارتومان تا 2 میلیون تومان متغییر هست. اگه اطلاعات بیشتری میخواید با شماره 43674000 صحبت کنید. سفر خوبی داشته باشید.
مجید غلامی

با عرض سلام میخواستم بدونم برای سفر به ونیز چقدر هزینه داره


+ پرسش و پاسخ های بیشتر

آخرین نظرات