آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » ویزا

ویزا

ویزا

 

 قبل ورود به یک کشور خارجی، باید اجازه ورود به آن کشور را از  طریق مجاری قانونی آن کشور گرفته باشید. عمدتا برای اینکار بایستی به سفارت آن کشور در کشور خود مراجعه کرده و نسبت به ارائه مدارک لازم و تکمیل فرمها و … اقدام کنید. در واقع  ویزا یا روادید مدركی است كه ضمیمه گذرنامه(پاسپورت) شما می‌شود و نشان می‌دهد كه یكی از نمایندگان دولت آن كشور در سفارتخانه یا كنسولگری‌، درخواست شما مبنی بر ورود به كشور متبوع خود را بررسی و تشخیص داده است كه شما دارای شرایطی هستید كه برای هدفی خاص به آن كشور وارد می‌شوید.

 

visa1-thmb-ticket

 

3ویزا بدون داشتن گذرنامه، بی معنی است. یعنی ابتدا باید گذرنامه بگیرید و سپس برای گرفتن ویزا از کشور مقصد خود اقدام کنید. در سفارتخانه شما را صرفا با گذرنامه تان میشناسند و احراز هویت میکنند (امکان این که مثلا با ارائه شناسنامه و کارت ملی بتوانید ویزا بگیرید وجود ندارد!!!)

 

3 ممکن است برای ورود به برخی کشورها با توجه به تابعیتی که دارید نیازی به اخذ ویزا از قبل نداشته باشید. این موضوع به خاطر تفاهم نامه های لغو روادید بین کشورهاست .

 

visa-ticket

 

singapore_visa1-icon  انواع ویزا

 

براساس هدف اعلام شده از سوی شما و ارائه مدارك برای اثبات آن ویزا انواع مختلفی دارد . ویزاهای رایج عبارتند از: ویزای توریستی،‌ دانشجویی،‌ تجاری، ‌پژوهشی و…‌ پس اكیدا توصیه می‌كنیم از ابتدا باید روادید دریافت شده توسط مسافر مناسب فعالیت مورد نظر (تجاری، توریستی، دانشجویی یا هر نوع دیگر) باشد. در غیر این صورت ممكن است مسافر در طول سفر دچار مشكلات احتمالی شود.

 

 

singapore_visa1-icon  انواع ویزا از نظر تعداد دفعات ورود و خروج

 

 

سنیگل : با ویزای سینگل شما تنها اجازه یك بار ورود به آن كشور را می‌دهد و  با خروج شما از آن کشور، این ویزا باطل میشود.
مالتی پل : ویزای مولتی پل این امكان را به شما میدهد که در طی مدت اعتبار ویزا به دفعات به کشور صادركننده ویزا وارد یا از آن خارج شوید.

 

 

singapore_visa1-icon  انواع ویزا از نظر درج در گذرنامه

 

 

ویزای با برچسب: توسط سفارت مربوطه، یک برچسب در یکی از صفحات گذرنامه شما الصاق میشود
ویزای با مهر: به جای برچسب، یک مهر در یکی از صفحات گذرنامه شما زده میشود و درون آن اطلاعات درج میگردد.

 

 

singapore_visa1-icon  انواع ویزا از نظر شرایط و محل صدور

 

 

ویزای معمولی: ویزایی که باید قبل از مسافرت توسط سفارتخانه کشور مربوطه دریافت کرده باشید
ویزای بدو ورود: ویزایی در لحظه ورود به کشور مقصد برایتان صادر میشود

10 نکته در مورد ویزا

10 نکته در مورد ویزا

10 نکته در مورد ویزا       1- هنگامی که مشغول برنامه ریزی سفر خود هستید، از اینکه آژانس مسافربری یا هواپیمایی احتمال نیاز به ویزا را به شما اطلاع خواهند داد مطمئن نباشید. خودتان شخصا برای دانستن این مسئله تلاش کنید. 2- مطمئن شوید پاسپورت شما حداقل 4-6 صفحه خالی داشته باشد، البته برای ویزا به این تعداد ... ادامه مطلب »

آنچه قبل از اخذ ویزا باید بدانید:

آنچه قبل از اخذ ویزا باید بدانید:       ویزا همان مهر تایید بر گذرنامه ی شماست که توسط مقامات یک کشور خارجی انجام می شود که به شما این امکان را می دهد تا از آن کشور دیدن کنید. ویزا را باید از سفارت کشور مورد نظر و یا کنسولگری های محلی تهیه کرد. انواع ویزا ویزای کسب ... ادامه مطلب »

چگونه برای ویزای شینگن در خواست دهیم؟

چگونه برای ویزای شینگن در خواست دهیم؟         اگر تصمیم دارید به تمام کشورهای اروپایی سفرکنید ، باید اولین کشوری که در آنجا توقف خواهید داشت  را مشخص کنید. شما برای درخواست یک ویزای شینگن باید دو عکس گذرنامه و همچنین یک گذرنامه معتبر داشته باشید که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.   ... ادامه مطلب »

انواع ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن       اسامی کشورهای عضو شینگن   با ویزای شینگن می توانیدبه مرزهای اتریش، آلمان، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، ایسلند، ایتالیا، لوکزامبرگ، نروژ، پرتغال، اسپانیا، سوئیس و هلند تنها با داشتن یک ویزا، سفر کنید. از این طریق شما می توانید از مناظر زیبای کشورهای اروپایی لذت ببرید، البته در صورتی که بدانید چگونه برای ... ادامه مطلب »

همه چیز درباره ویزا

همه چیز درباره ویزا

همه چیز درباره ویزا         در اینجا می خواهیم به معرفی اصول دریافت ویزا بپردازیم:   اعتبار/مدت اقامت هر ویزا با توجه به نوع ویزایی که صادر می شود، در قالب روز و ماه و سال می آید.   ویزا می تواند یک طرفه و یا چند گانه باشد:   اسناد اجباری برای ویزا- عکس برای گذرنامه، ... ادامه مطلب »

انواع ویزا

ویزا

انواع ویزا       ویزا مجوز ورود یک فرد به کشوری خارجی و اجازه رسمی مهاجرت می باشد. مراحل دریافت ویزا در کشورها و ملیت های مختلف یکسان نیست. در اینجا به روند اخذ ویزا برای ملل مختلف اشاره می کنیم:    ویزای ترانزیت: به طور مثال هنگامی که به نیویورک سفر می کنید ، اگر در بین راه ... ادامه مطلب »

ویزای سودان

ویزای سودان Sudan Visa     انواع ویزای سودان با توجه به مدت زمان اقامت   دارندگان ویزای بلند مدت سودان می توانند بیش از 3 ماه و تا 1 سال در کشور اقامت نموده و به دفعات ورود و خروج نماید.مدت صدور ویزا بستگی به نوع ویزا دارد و معمولا بین 3 تا 6 هفته زمان می برد. مدارک ... ادامه مطلب »

ویزای قبرس

ویزای قبرس

ویزای قبرس Cyprus Visa       ویزای توریستی قبرس   ویزای توریستی قبرس، به متقاضیانی داده خواهد شد که به قصد بازدید و تفریح، می‌خواهند به این کشور سفر کنند.ویزای توریستی اجازه‌ی کار و یا اقامت طولانی‌‌مدت را به فرد نمی‌دهد و تنها به صورت ویزای یک ماهه صادر خواهد شد. در صورت تقاضای ویزای توریستی، مصاحبه انجام خواهد ... ادامه مطلب »

ویزای اندونزی

ویزای اندونزی Indonesia Visa         صدور ویزای اندونزی در فرودگاه آن برای ایرانیان متوقف گردیده است. جهت اخذ ویزا می بایست به سفارتخانه این کشور مراجعه نمایید و شرکتهای هواپیمایی از سوار نمودن مسافرین ایرانی بدون ویزا خودداری می نمایند.       مدارک لازم برای اخذ ویزای اندونزی:   توجه: برای ورود به هر کشوری، گذرنامه ... ادامه مطلب »

ویزای آلمان

ویزای آلمان

اطلاعات زیر تنها جهت راهنمایی می باشند آژانس سعادت سیر گیتی در حال حاضر در مورد اخذ ویزا اروپا هیچ فعالیتی ندارد. لطفا سوالی در مورد اخذ ویزا کشورهای اروپایی نفرمائید ویزای آلمان Germany Visa     ویزای توریستی آلمان:   ویزای توریستی آلمان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از این کشور را دارند و برای مدت معینی ... ادامه مطلب »

برای ورود به کانال راهنمای سفر ما کلیک کنید