آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » بلاگ » حقوق مسافران درصورت لغو يا تاخير پرواز

حقوق مسافران درصورت لغو يا تاخير پرواز

حقوق مسافران درصورت لغو يا تاخير پرواز

 

با توجه به عرف بين‌الملل  تاخير پرواز در حمل و نقل هوايی، تا نيم ساعت ايرادی  ندارد، اما در صورت تاخير بيش از نيم ساعت، ايرلاين‌ مربوطه بايد جوابگوی مسافران باشد و بر اساس كنوانسيون‌های بين‌المللي بايد به مسافران خسارت بپردازد و رضايت آنان را جلب كند.
ميانگين تاخيرهای پروازی ايران در مسيرهای داخلی و خارجی طبق اعلام سازمان هواپيمايی كشوری حدود نيم ساعت است. با این حال برخی از مسافران كه بيش از اين مدت در فرودگاه‌ها معطل می شوند، طبق عرف بين‌المللی از حقوقی برخوردارند كه معمولا در ايران چندان به آن توجه نمی شود.

delays_airplane4-ticket

به گزارش ايسنا، طبق عرف بين‌المللی حمل و نقل هوايی، تاخير پروازی تا نيم ساعت ايرادی ندارد، اما در صورت تاخير بيش از نيم ساعت، ايرلاين‌ مربوطه بايد جوابگوی مسافران باشد و بر اساس كنوانسيون‌های بين‌المللی بايد به مسافران خسارت بپردازد و رضايت آنان را جلب كند.

delays_airplane5-ticket

در واقع شركت‌های هواپيمايی به منظور حفظ وجهه و نام ايرلاين خود و همچنين به منظور رقابت با ديگر شركت‌ها، راهكارهايی برای جبران خسارت به مسافران مشمول تاخير يا لغو پرواز در نظر می گيرند كه به لغو يا تأخير پرواز و مدت زمان آن بستگی دارد. البته کميسيون اتحاديه اروپا نيز براي مسافران خطوط هوايی، حقوقی قائل است. بر اين اساس مواردی مانند امتناع از مسافرگيری در وقت مقرر، لغو شدن پرواز و تاخير در پرواز بايد از سوی شرکت هواپيمايی مربوطه به اطلاع مسافران برسد و شرکت‌ها همکاری و مساعدت لازم را با مسافران به‌ويژه افراد آسيب پذيرتر داشته باشند.

delays-airplane1-ticket

 

در شرايط مختلف تاخير يا لغو پرواز كميسيون اتحاديه اروپا حقوقی برای مسافران در نظر گرفته که به این شرح است:

1- بابت لغو پرواز يا تاخير ناشی از نامساعد بودن شرايط جوی به مسافران خسارتی داده نمی شود و مسافران می توانند بليت خود را لغو و بهای آن را به طور كامل دريافت كنند يا با پرواز جايگزين ديگر شركت هواپيمايی مربوطه سفر كنند.

2- در صورت رزرو بيش از ظرفيت، شرکت‌های هواپيمايی بايد ابتدا افراد داوطلب را از فهرست پرواز خارج کنند و در صورت کافی نبودن اين کار، فرد رزرو کننده می تواند يا با پرواز بعدی همراه شود يا اين‌که با لغو پرواز خود، پول بليط هواپیما را به طور کامل دريافت کند.

3- مسافران با توجه به مسافت پرواز و ميزان تاخير، حق دارند بين 125 تا 600 يورو غرامت دريافت كنند.

4- اگر پرواز لغو شود نيز بايد همين ميزان غرامت به مسافر پرداخت شود، مگر اين‌که شرکت هواپيمايی دو هفته قبل از پرواز آن را اعلام کرده باشد يا اين‌که به جای پرواز لغو شده، پروازی رضايت بخش برای مشتری تدارک ببيند. در صورتي که شرکت هوايی بتواند ثابت کند لغو پرواز به دليل شرايط فوق العاده صورت پذيرفته است، غرامتی پرداخت نمی شود.

5- شرکت هوايی در صورتی که تاخير در پرواز دست کم دو ساعت به طول انجامد، بايد امکاناتی مانند تماس تلفنی رايگان، نوشيدنی و غذا و اسکان را در اختيار مسافران قرار دهد.

6- اگر پروازی با بيش از سه ساعت تاخير به مقصد برسد و شرکت هواپيمايی مسوول تاخير باشد، غرامتی مشابه حالت لغو پرواز به مسافر پرداخت مي‌شود.

7- مسافران حق دارند بعد از پنج ساعت تاخير که پروازشان را لغو کنند و پول بليت شان را به طور کامل دريافت كنند. در اين حالت شرکت هواپيمايی موظف است پروازی را برای بازگشت مسافر به مبداء اوليه پرواز تدارک بيند.

 

remember-thmb-ticket

طبق كنوانسيون‌ بين‌المللی ورشو، اگر ايرلاينی با تاخير پروازی خود موجب ضرر و زيان مسافری شود، مسافر حق دارد به دادگاه شكايت كند و ايرلاين مربوطه مسوول است و بايد پاسخگو باشد. اين روش پاسخگويی ايرلاين روش قضايي است و چون در دادگاه، شركت هواپيمايي مسوول تلقي مي‌شود، نيازي به اثبات نيست و حق به مسافر داده مي‌شود.

 

8

با توجه گزارش‌های مردمي، نحوه رسيدگي و پذيرايی شركت‌های هواپيمايی كشور در تأخير‌ات پروازی به مسافران رضايت‌بخش و بر اساس كنوانسيون‌های بين‌المللی نيست. اغلب مسافران مشمول تاخير نيز از مراجعه به دادگاه و شكايت از شركت‌های هواپيمايی انصراف می دهند. اين در حالی است كه مسافران بابت تاخير بيش از نيم ساعت هواپيما می توانند خواستار حقوق قانونی خود از شركت هواپيمايی مربوطه شوند.

با ما تماس بگيريد

آخرین پرسش و پاسخ ها

سوسن

با سلام و خسته نباشید، اینجانب برای 1 دی قصد سفر به اشتوتگارت دارم، با دعوتنامه، در مرحله مصاحبه هستم و تقاضای راهنمایی برای قیمت بلیط و مدت انتظار در فرودگاه سابیها را از شما دارم. با تشکر فراوان


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام خدمت شما این پرواز با ایرلاین های مختلفی انجام میشه. ظاهرا نظر شما ایرلاین ترکیش هست. نرخ پایه ای که من برای این پرواز با این ایرلاین دیدم 1.500.000 تومن بود. با ایرلاین الاتحاد یه کم ارزونتر بود.البته برای کلاس پروازی اکونومی.و تقریبا استاپی که داره از حدود 1 ساعت تا 12 ساعت بود. برای اینکه بتونید اطلاعات دقیقتری بدست بیارید با کارشناس ما صحبت کنید و شرایطتون رو توضیح بدید. مطمئنا بهترین گزینه رو به شما معرفی میکنه. با شماره 88505012 تماس بگیرید و رو بگیرد و با صحبت کنید. امیدواریم مصاحبه خوبی داشته باشید.
محمد

ارزانترین بلیط رفت و برگشت 94/7/1 رو خریدارم تماس بگیرید.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز لطفا مبدا و مقصد رو اعلام کنید تا همکاران برای شما چک کنند.
مهدي

با سلام ، آيا كپي بليط جهت دريافت ارز مسافرتي مشكلي ايجاد نمكند ؟


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام آقا مهدی این کار امکان نداره باید بلیط مهر شده را برای گرفتن ارز ارائه بدید.
مهدی

سلام. وقت بخیر من دنبال ارزون ترین قیمت بلیط شیراز مسقط هستم. میخواستم راهنمایی بفرمایید. با تشکر.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
اقا مهدی سلام ذکر نکردید که بلیط رو برای چه تاریخی میخواید. قیمت این بلیط توی تاریخ های مختلف و با ایرلاینهای مختلف متفاوته ، و بین 600 هزارتومان تا 2 میلیون تومان متغییر هست. اگه اطلاعات بیشتری میخواید با شماره 88505012 صحبت کنید. سفر خوبی داشته باشید.
مجید غلامی

با عرض سلام میخواستم بدونم برای سفر به ونیز چقدر هزینه داره


+ پرسش و پاسخ های بیشتر

آخرین نظرات

برای ورود به کانال راهنمای سفر ما کلیک کنید