آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » سفرنامه » خاطرات به یادموندنی من تو استانبول

خاطرات به یادموندنی من تو استانبول

خاطرات به یادموندنی من تو استانبول

 

دینگ دینگ دینگnote ……..مسافرین محترم پرواز پگاسوس 1342 به مقصد استانبول خواهشمند است به گیت پروازی مراجعه نمایند .

من و همسرم بعد از این که کارت پروازیمونو گرفتیم و …. رفتیم سوار هواپیما شدیم.

شنیده بودم که ایرلاین پگاسوس پرواز خوبیه ولی هیچ پذیرایی نداره و این که بارش هم 20 کیلو بیشتر نیست ولی خوب نگران برگششتمون نبودم چون بلیطمون رو ایرلاین ترکیش گرفته بودیم بارش هم 30 کیلو بود .هم راحت میتونستیم خریدهایی رو که کردیم رو بیاریم هم پرواز ترکیش از فرودگاه آتاتورک انجام میشد .

http://ticket365.info

ساعت 4:25 بود که هواپیما بلند شد ….خوشبختانه هیچ تاخیری نداشتnice و طبق بلیطی که رزرو کرده بودیم ساعت 6:10 دقیقه صبح رسیدیم به فرودگاه سبیحا ..

ترانسفر فرودگاهی اومد دنبامونو حدودا یک ساعتی تو را بودیم تا برسیم به هتل ،هولو هوش ساعت 10 بود که رسیدیم به هتل .از اون جایی که ساعت تحویل اتاق 2 بود اما خدارو شکر تا رسیدیم اتاق رو بهمون تحویل دادن …..

 هتلمون حدودا 50 متر تا میدون تقسیم فاصله داشت ،هتل رو دورو بر میدون تکسیم انتخاب کردم چون شنیده بودم مرکز شهر استانبوله ،هم به مراکز خرید نزدیک بود هم دسترسی آسونی به مترو داره .و هم این که کرایه تاکسی ها تو استانبول گرونه به خاطر همین کرایه تاکسی گرونه.کارت مترو یا آکبیل رو از سوپر مارکت های تو میدون تکسیم میشه خرید قیمتش هم 7 لیر شد .

http://ticket365.info

چون خسته بودیم یه کم استراحت کردیم .

بیشتر از هر چیزی دوست داشتم برم یه حموم ترکی رو تجربه کنم ……

دراز کشیده بودم به نقاشی های رنگی رنگی سنگ مرمر زل زده بودم ،خیلی حس خوبی بود انگار روی یه ابر دراز کشیده بودم ،صابون روغن زیتون و سنگ گرم رو بدنم حس میکردم ……

http://ticket365.info

حدود عصر بود …………بعد از یه ماساژ حسابی و حموم ترکی رفتم بالا که حاضر بشیم بریم بیرون غذا بخوریم با جست و جو هایی که تو اینترنت کرده بودم راجع به رستوران ، بالاخره رستوران میکلا استانبول رو انتخاب کردم اونم به خاطر این که تو بالاترین طبقه ی مارا مارا پرا واقع شده بود و این که انواع غذا های بین المللی توش سرو میشن .شام رو اونجا خوردیم خیلی عالی بود کل شهر رو زیر پامون میدیدم ،مسجد ها مثل ستاره میدرخشیدن ….خیلی دوست داشتم حس کردم شام بهم چسبید .images1

http://ticket365.info

روز دوم

ساعت 8 صبح بود…….

واسه روز دوممون برنامه ریزی کرده بودیم کاخ توپکاپی و مسجد سلطان احمد رو ببینیم چون نزدیک هم بودن بازدید این این دو تارو انداختیم تو یه روز .حاضر شدیم بریم سمت مترو ،دو دقیقه ایی رسیدیم مترو میدون تکسیم ،6 تا ایستگاه بیشتر فاصله نداشت زود رسیدیم کاخ توپکاپی .

ساعت 9:30 اینا بود رسیدیم ،ورودی اش حدودا 20 لیر بود خیلی بزرگ و جذاب بود adore،یه باغ باشکوه پر از درختان سرو بود .شروع کردم به عکس گرفتن ،خوشبختانه محدودیتی برای عکاسی وجود نداشت . اصلی ترین قسمت این کاخ حرم سراش بود که یه ورودیه جداگونه هم اونجا دادیم قسمت حرم سراش حدودا 300 تااتاق داره . وقتی وارد ساختمون اصلی شدیم پر از دالان ها و راهرو بود که به هم متصل شده بودن .جداب ترین قسمتش حمام ویژه والده سلطانش و گذر طلاییش بود ،گذر طلایی به محل اقامت پادشاه ختم میشد و به جایی گفته میشد که توش سکه پخش میکردن به خاطر همین بهش میگفتن گذر طلایی .

http://ticket365.info

تا ساعت 13 داشتیم میچرخیدیم انقد جذاب بود متوجه نشدیم ساعت چنده !حسابی خسته شدیم رفتیم یه جا یه چیزی بخوریم یه کم استراحت کنیم thumb_colourbox123641031.انتهای کاخ یه رستوران به اسم کنیالی بود یه رستوران هم به اسم کاراکول نرسیده به کاخ توپکاپی بین مسجد سلطان احمد و کاخ توپکاپی بود ما چون ما میخواستیم بریم مسجد سلطان احمد به خاطر همین رستوران کاراکول رو انتخاب کردیم که راهمون هم خیلی دور نشه .دوست داشتم از اون کباب ترکی ها با روغن زیتون بخورم .واقعا چسبید بازم دلم میخواد .

http://ticket365.info

ساعت حولو حوشه 14:30 بود که رفتیم سمت مسجد سلطان احمد .از رستوران تا مسجد 100 متری بیشتر فاصله نبود دیگه ترجیح دادیم پیاده بریم . اطراف کاخ و مسجد یه عالمه درخت بلند بود که سربه فلک کشیده بودن  جلوی ورودیه مسجد کلی بستنی فروشی بود که فروشنده های مسجد لباس های محلی پوشیده بودن و حرکات نمایشی آکروبات انجام میدادن 6iplkp9mt1. جلوی مسجد چند تا باجه های بلیط فروشی بود که قیمت بلیط ورودی مسجد 25 لیر بود ………….بالاخره 2 تا بلیط گرفتیم و رفتیم داخل مسجد……..

http://ticket365.info

واقعا همون طور که میگفتن یکی از شاهکار های معماری اسلامی بود .کاشی های آبی و طلایی که تو معماریش به کار رفته بود یه نمای قشنگی بهش میداد.یه مسجد بزرگ با 6 تا مناره از داخل مسجد .خوشبختانه این جا هم محدودیتی برای عکاسی و جود نداشت .

http://ticket365.info

مسجد سلطان احمد تا ساحل بسفر چند قدمی بیشتر فاصله نداره تصمیم گرفتیم که شام رو همون جا بخوریم از کنار ساحل قبه ها و گنبد های مسجد به صورت کاملا برجسته دیده میشدن . شام رو هم همون جا خوردیم با این که کلی انرژی مصرف کردیم راه رفته بودیم اما دلمون نیومد از دست بدیم تا ساعت 10 تو ساحل بودیم .دیگه گفتیم تا دیر نشده بریم هتل رفتیم سمت ایستگاه مترو سلطان احمد ساعت حوالی ساعت 11 بود رسیدیم هتل ، شبای زنده ی استانبول رو تو خیابون استقلال دیدیم .

http://ticket365.info

روز سوم

من از تور یه روزه پاموک کاله استانبول شنیده بودم ،روز اول که رسیدیم هتل به همسرم گفتم از تور لیدر هتل راجع به تور یه روزه پاموک کاله سوال بپرسه . و این که اعجاب انگیز ترین مکان های دیدنی ترکیه تو این منطقه هستش .قرارمون براین شد ساعت 4 صبح بریم .هزینه تورمون هم حدودا 650 لیر شد .

ساعت 4 صبح بود که با تور لیدر رفتیم سمت فرودگاه داخلی استانبول ،یه پرواز داخلی کوتاه به دنیزلی داشتیم .بیشتر از هر چیزی به خاطر چشمه های آب گرمش این جارو انتخاب کردیم .بعد از آب تنی و استحمام تو چشمه های آب گرم niceرفتیم شهر باستانی هیراپلیس ،دروازه دومیتیان رو بینیم .بعد از بازدید از این مکان های تاریخی و صرف ناهار به موزه پاموک کاله رفتیم . پرواز برگشتمون ساعت 3 عصر بود ،دیگه وقت رفتن به فرودگاه بود . ساعت های 4:30 بود که رسیدیم هتل .

http://ticket365.info

روز چهارم

تصمیم گرفتیم روز چهارم بریم خرید کنیمnice و یه سری به مراکز خرید بزنیم چون قرار بود فرداش بریم . واسه خرید کردن همون خیابون استقلال تو میدون تکسیم رو انتخاب کردیم .که از میدون تکسیم شروع میشه حدودا 3 کیلومتری میشد دو طرف خیابون پر از رستوران و بوتیک بود.انتهای خیابون رو بیشتر از همه اش دوست داشتم مغازه هایی که ساز های قدیمی میفروختن و آثار و نقاشی هاشون رو به حراج گذاشته بودن .آخر هفته هاهمیشه شلوغ تر از همیشه میشه .از پارچه های ترکی زیاد شنیده بودم میخواستم پارچه ترکی بخرم که تو خیابون جمهوریت و خیابون روملی بهتربن پارچه ها رو میشه پیدا کرد به نظر من سراغ جدیدترین مدل‌های لباس، کیف، کفش و جواهرات را باید از مغازه‌های همین خیابان‌ها گرفت. به خصوص خیابان استقلال که پر از برندهای خوش کیفیت اروپایی و ترک که اغلبشان یک بخش حراجی از پوشاک فصل‌های گذشته دارند.ما ناهارمون رو هم همین جا خوردیم دیگه حوالی ساعت 3 بود بعد از کلی گشت گذار و خرید معروف ترین صنایع دستی و سوغات ترکیه رفتیم هتل یه کم استراحت کنیم .واسه شب تصمیم گرفتیم بریم یه گشتی کنار سواحل بزنیم……

http://ticket365.info

روز پنجمhero(روز آخر )

پرواز برگشتمون ساعت 6 بعد از ظهر بود ،همه چمدون ها و وسایلمون رو جمع کردیم ساعت های 9 بود رفتیم بیرون تا یه جای دیکه از استانبول رو ببینیم .تصمیم داشتیم بریم کاخ دولما باغچه رو ببینیم از تکسیم با فونیکولار به کاباتاش رفتیم و با کمی پیاده روی در طول اسکله به کاخ رسیدیم ساعت 13 بود برگشتیم هتل و بعد از تحویل دادن اتاق …..

…. کم کم آماده ی برگشتن شدیم .دوست داشتم بیشتر بمونیم …..تجربه ی خیلی خوبی بودhi .

0408304-qpr

با ما تماس بگيريد

آخرین پرسش و پاسخ ها

سوسن

با سلام و خسته نباشید، اینجانب برای 1 دی قصد سفر به اشتوتگارت دارم، با دعوتنامه، در مرحله مصاحبه هستم و تقاضای راهنمایی برای قیمت بلیط و مدت انتظار در فرودگاه سابیها را از شما دارم. با تشکر فراوان


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام خدمت شما این پرواز با ایرلاین های مختلفی انجام میشه. ظاهرا نظر شما ایرلاین ترکیش هست. نرخ پایه ای که من برای این پرواز با این ایرلاین دیدم 1.500.000 تومن بود. با ایرلاین الاتحاد یه کم ارزونتر بود.البته برای کلاس پروازی اکونومی.و تقریبا استاپی که داره از حدود 1 ساعت تا 12 ساعت بود. برای اینکه بتونید اطلاعات دقیقتری بدست بیارید با کارشناس ما صحبت کنید و شرایطتون رو توضیح بدید. مطمئنا بهترین گزینه رو به شما معرفی میکنه. با شماره 43674000 تماس بگیرید و رو بگیرد و با صحبت کنید. امیدواریم مصاحبه خوبی داشته باشید.
محمد

ارزانترین بلیط رفت و برگشت 94/7/1 رو خریدارم تماس بگیرید.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز لطفا مبدا و مقصد رو اعلام کنید تا همکاران برای شما چک کنند.
مهدي

با سلام ، آيا كپي بليط جهت دريافت ارز مسافرتي مشكلي ايجاد نمكند ؟


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام آقا مهدی این کار امکان نداره باید بلیط مهر شده را برای گرفتن ارز ارائه بدید.
مهدی

سلام. وقت بخیر من دنبال ارزون ترین قیمت بلیط شیراز مسقط هستم. میخواستم راهنمایی بفرمایید. با تشکر.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
اقا مهدی سلام ذکر نکردید که بلیط رو برای چه تاریخی میخواید. قیمت این بلیط توی تاریخ های مختلف و با ایرلاینهای مختلف متفاوته ، و بین 600 هزارتومان تا 2 میلیون تومان متغییر هست. اگه اطلاعات بیشتری میخواید با شماره 43674000 صحبت کنید. سفر خوبی داشته باشید.
مجید غلامی

با عرض سلام میخواستم بدونم برای سفر به ونیز چقدر هزینه داره


+ پرسش و پاسخ های بیشتر

آخرین نظرات