آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » بلاگ » زیباترین فرودگاه های جهان

زیباترین فرودگاه های جهان

زیباترین فرودگاه های جهان

برخی فرودگاه ها زمانیکه بخاطر توقف های طولانی در آنها منتظر پروازتان هستید حوصله تان را سر نمیبرند، این به دلیل زیبایی و جذابیت این فرودگاه هاست. زیباترین فرودگاه های جهان رو براتون به تصویر کشیدم و توضیحاتی درباره این فرودگاه ها براتون ارئه دادیم.

 

 

Airport  فرودگاه بین المللی کاراسکو اروگوئه
فرودگاه کاراسکو متعلق به بخش خصوصی بوده و توسط پوئرتا دل سور مدیریت می شود.سقف بیرونی فرودگاه بین المللی کاراسکو اروگوئه با الهام از چشم اندازهای طبیعی اروگوئه ساخته شده و نه تنها نقطه عطفی در طراحی و معماری محسوب می شود بلکه همانند یک تندیس و مجسمه بسیار زیبا به نظر می رسد. این فرودگاه برای افزایش ظرفیت و ایجاد رشد تجاری و گردشگری در مناطق اطراف مونته ویدئو پایتخت اروگوئه احداث شده است.

 فرودگاه بین المللی کاراسکو اروگوئه

فرودگاه بین المللی کاراسکو اروگوئه

 

فرودگاه بین المللی کاراسکوی اروگوئه

فرودگاه بین المللی کاراسکو اروگوئه

 

Airport  فرودگاه بین المللی پکن چین

چینی ها برای برگزاری بازی های المپیک تابستانی ۲۰۰۸، مسئولان فرودگاه بین المللی پکن، ترمینال ۳ را به این فرودگاه اضافه کردند که یکی از بزرگترین ترمینال های فرودگاه جهان محسوب می شود.  سقف  فرودگاه بین المللی پکن چین حالتی کاملا آیرودینامیک داشته و از شکلی اژدها گونه برخوردار است. استفاده از رنگ و نمادهای سنتی قرمز و طلایی چین در ساخت این فرودگاه مورد توجه قرار گرفته است. این ترمینال از چشم اندازی زیبا و سقفی واحد بهره می برد. نورگیرهای خطی نیز به خوبی از نور روز استفاده کرده و مسافران با عبور از این ساختمان شاهد تغییر رنگ از قرمز به زرد خواهند بود.نورمن فاستر طراح انگلیسی وظیفه طراحی و تکمیل ترمینال ۳ را طی چهار سال بر عهده داشته و در راستای تحقق این هدف از هنر فنگ شویی بهره برده است.

 فرودگاه بین المللی پکن چین

فرودگاه بین المللی پکن چین

 

Airport  فرودگاه بین المللی دنور آمریکا

در سال ۱۹۹۶ فرودگاه دنور امریکا آغاز به کار کرده است. کرتیس فنترس طراح آمریکایی تا حد ممکن استفاده از انرژی های پاک را در این فرودگاه مورد توجه قرار داده است. استفاده از پنل های خورشیدی و همچنین به کار بردن موادی در سقف که ۲۰ درصد از نور خورشید را در تابستان جذب کرده و به حفظ گرما در زمستان کمک می کند از جمله اقدام های صورت گرفته در این زمینه است. طی سال ۲۰۰۹ عملیات بهسازی در فرودگاه دنور انجام شده و به سیستم بازیافت مجهز شده است. فرودگاه بین المللی دنور آمریکا معمولا به عنوان بهترین فرودگاه آمریکای شمالی از سوی مجله بیزینیس تراولر انتخاب می شود. ایجاد تعادل میان امنیت پرواز و تجربه ای لذت بخش از جمله عوامل موثر در این زمینه است. سقف ترمینال فرودگاه دنور با الهام از چادرهای سفید سرخ پوستان ساخته شده است.

 

فرودگاه بین المللی دنور آمریکا

فرودگاه بین المللی دنور آمریکا

فرودگاه بین المللی دنور آمریکا

فرودگاه بین المللی دنور آمریکا

 

Airport  فرودگاه بین المللی اینچئون کره جنوبی
از زمان آغاز به کار فرودگاه اینچئون در سال ۲۰۰۱، از نظر تجربه پروازی مسافران، این فرودگاه در بین بهترین ها قرار داشته است. کرتیس فنترس طراحی فرودگاه اینچئون را بر عهده داشته و از فرهنگ کره در ساخت آن بسیار الهام گرفته است. وی به مکان های مختلف این کشور سفر کرده و خطوط و فرم هایی که در ساختمان های سنتی این کشور مورد استفاده قرار گرفته اند را مورد مطالعه قرار داده است. قوس سقف فرودگاه اینچئون از معابد قدیمی کره الهام گرفته شده و راهروها با الهام از مصنوعات کره ای طراحی شده اند. ترمینال ریلی فرودگاه کاملا آینده نگر بوده و درخت های کاج و گل های وحشی در داخل ساختمان کاشته شده اند. سیستم حمل بار این فرودگاه قابلیت جابجایی ۳۱ هزار چمدان در یک ساعت را داشته و از کامپیوتر مرکزی و ریل های خودکار با قابلیت خواندن بارکد بهره می برد.

فرودگاه بین المللی اینچئون کره جنوبی

فرودگاه بین المللی اینچئون کره جنوبی

 

فرودگاه بین المللی اینچئون کره جنوبی

فرودگاه بین المللی اینچئون کره جنوبی

 

Airport  فرودگاه سنت اگزوپری لیون فرانسه

دو قوس همگرای فولادی فرودگاه سنت اگزوپری لیون فرانسه پرنده در حال پرواز را تداعی می کند. سانتیاگو کالاتراوا طراحی این ساختمان را بر عهده داشته و طراحی بال مانند به خوبی از نور روز برای روشنایی فضای داخل استفاده کرده است. اگرچه یک قطار پر سرعت با فرودگاه در ارتباط است اما رویای کالاتراوا برای مبدل کردن این منطقه به یک مرکز بین المللی با شکست مواجه شد.

 فرودگاه سنت اگزوپری لیون فرانسه

فرودگاه سنت اگزوپری لیون فرانسه

 

Airport  فرودگاه مالویناس آرجانتیناس آرژانتین

نزدیکی دریاچه تیرا دل فوئگو فرودگاه مالویناس آرجانتیناس آرژانتین واقع شده و زیبایی های آن تابع محیط طبیعی آن است. ساختمان شیشه ای مالویناس نور خورشید را بازتاب داده و چارچوب های چوبی داخلی از مشخصه های اصلی آن است. هواپیماها در هنگام فرود با فاصله کمی بر فراز کوه های آند پرواز کرده و با عبور از دشت های شمالی و تپه هایی هموار به سمت این فرودگاه می آیند.

 فرودگاه مالویناس آرجانتیناس آرژانتین

فرودگاه مالویناس آرجانتیناس آرژانتین

 

Airport  فرودگاه مراکش منارا مراکش

فرودگاه مراکش منارا مراکش دارای طراحی مدرن و سنتی اسلامی است. طراحی این فرودگاه بر عهده یک تیم طراحی به سرپرستی مرکز طراحی و معماری E2A که در کازابلانکا واقع شده، بوده است. ترمینال جدیدی در سال ۲۰۰۸ به آن افزوده شده است. در داخل طراحی لوزی شکل سقف با ستون های لوزی کاملا هماهنگ هستند. روکش صندلی ها و مبل های این فرودگاه از پارچه های سنتی مراکش است.

 فرودگاه مراکش منارا مراکش

فرودگاه مراکش منارا مراکش

 

Airport  فرودگاه سنگاپور چانگی سنگاپور
توسعه  فرودگاه سنگاپور چانگی سنگاپور در سال ۲۰۰۰  ادامه یافت . در داخل استفاده از گیاهان طبیعی از ویژگی های بارز است. نورگیرهای این فرودگاه که به شکل بال پروانه هستند به خوبی برای روشنایی فضای داخلی استفاده شده و میزان حرارت توسط سنسورهای برنامه ریزی شده کنترل می شود. فضای سبز عمودی پنج طبقه ملقب به دیوار سبز تکمیل کننده عناصر طبیعی به کار رفته در این فرودگاه است.

فرودگاه سنگاپور چانگی سنگاپور

فرودگاه سنگاپور چانگی سنگاپور

فرودگاه سنگاپور چانگی سنگاپور

فرودگاه سنگاپور چانگی سنگاپور

 

Airport  فرودگاه ساندیکا بیلبائو اسپانیا

ساخت فرودگاه ساندیکا بیلبائو اسپانیا از سال ۱۹۹۰ آغاز شد اما تکمیل آن نزدیک به یک دهه طول کشید و در سال ۲۰۰۰ با سرمایه گذاری ۳۹ میلیارد دلاری به بهره برداری کامل رسید. طراحی ساندیکا با توجه به محیط پیرامون آن صورت گرفته است. به دلیل شکل پرنده گونه به این فرودگاه لا پالوما یا کبوتر نیز گفته می شود.این فرودگاه در چشم انداز سبز دره تکسوریهیر در نزدیکی شهر بیلبائو واقع شده است.

 فرودگاه ساندیکا بیلبائو اسپانیا

فرودگاه ساندیکا بیلبائو اسپانیا

 

Airport  فرودگاه بین المللی تمپل هاف آلمان

فرودگاه بین المللی تمپل هاف آلمان یکی از پر رفت و آمد ترین فرودگاه های آلمان است که توسط آلبرت اشپیر طراحی شده است. از ویژگی های خاص تمپل هاف سقف بزرگ و قایق مانند آن است. اگرچه این فرودگاه در سال ۲۰۰۸ تعطیل شد اما بسیاری از کارشناسان طراحی معتقد هستند که ویژگی های آن در شکل فرودگاه های آینده به کار گرفته خواهد شد.

 

فرودگاه بین المللی تمپل هاف آلمان

فرودگاه بین المللی تمپل هاف آلمان

با ما تماس بگيريد

آخرین پرسش و پاسخ ها

سوسن

با سلام و خسته نباشید، اینجانب برای 1 دی قصد سفر به اشتوتگارت دارم، با دعوتنامه، در مرحله مصاحبه هستم و تقاضای راهنمایی برای قیمت بلیط و مدت انتظار در فرودگاه سابیها را از شما دارم. با تشکر فراوان


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام خدمت شما این پرواز با ایرلاین های مختلفی انجام میشه. ظاهرا نظر شما ایرلاین ترکیش هست. نرخ پایه ای که من برای این پرواز با این ایرلاین دیدم 1.500.000 تومن بود. با ایرلاین الاتحاد یه کم ارزونتر بود.البته برای کلاس پروازی اکونومی.و تقریبا استاپی که داره از حدود 1 ساعت تا 12 ساعت بود. برای اینکه بتونید اطلاعات دقیقتری بدست بیارید با کارشناس ما صحبت کنید و شرایطتون رو توضیح بدید. مطمئنا بهترین گزینه رو به شما معرفی میکنه. با شماره 88505012 تماس بگیرید و رو بگیرد و با صحبت کنید. امیدواریم مصاحبه خوبی داشته باشید.
محمد

ارزانترین بلیط رفت و برگشت 94/7/1 رو خریدارم تماس بگیرید.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز لطفا مبدا و مقصد رو اعلام کنید تا همکاران برای شما چک کنند.
مهدي

با سلام ، آيا كپي بليط جهت دريافت ارز مسافرتي مشكلي ايجاد نمكند ؟


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام آقا مهدی این کار امکان نداره باید بلیط مهر شده را برای گرفتن ارز ارائه بدید.
مهدی

سلام. وقت بخیر من دنبال ارزون ترین قیمت بلیط شیراز مسقط هستم. میخواستم راهنمایی بفرمایید. با تشکر.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
اقا مهدی سلام ذکر نکردید که بلیط رو برای چه تاریخی میخواید. قیمت این بلیط توی تاریخ های مختلف و با ایرلاینهای مختلف متفاوته ، و بین 600 هزارتومان تا 2 میلیون تومان متغییر هست. اگه اطلاعات بیشتری میخواید با شماره 88505012 صحبت کنید. سفر خوبی داشته باشید.
مجید غلامی

با عرض سلام میخواستم بدونم برای سفر به ونیز چقدر هزینه داره


+ پرسش و پاسخ های بیشتر

آخرین نظرات

برای ورود به کانال راهنمای سفر ما کلیک کنید