آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » فرودگاه » فرودگاه بين المللي امام خميني(ره)

فرودگاه بين المللي امام خميني(ره)

فرودگاه بين المللي امام خميني(ره)

Inernational Airport Imam Khomeini

سازمان بين المللي هواپيمائي كشوري – ايكائو  در سال 1345  گزارشي با عنوان ” بررسي جوانب مربوط به فرودگاه بين المللي آينده تهران ” ارائه نمود . با ارائه اين گزارش براي مطالعه طرح جامع و مطالعات مهندسي فرودگاه مسابقه اي برگزار شد كه شركت آمريكائي تامز ( TAMS ) به اتفاق مؤسسه فرانسوي ( ADP ) از بين 40 شركت بين المللي به مرحله نهايي رسيدند و نهايتاً شركت تامز در سال 53 انتخاب گرديد. در اين فاصله مطالعات مقدماتي و مكان يابي فرودگاه بين المللي امام خميني نيز انجام شد.در اسفند ماه 1356 پس از تصويب طرح جامع و انجام مطالعات مقدماتي و تفضيلي عمليات اجرائي آغاز گرديد و با تصرف اراضي و خريد زمين مورد نياز، عمليات تسطيح محوطه در اسفند ماه 56 توسط شركت ” پارك وي ” در بخش جنوبي آغاز شد  كه با آغاز انقلاب شكوهمند اسلامي عمليات اجرائي متوقف گرديد. لازم به اشاره است كه در حال حاضر بخش شمالي پروژه اجرا شده و بخش جنوبي عملاً در اين مرحله مورد استفاده نيست .با شروع جنگ تحميلي ، طرح به حالت ركود در آمد و فعاليت مجدد از سال 61 با تأمين بودجه مختصر آغاز گرديد كه اين بودجه صرف سامان دادن به تهعدات و عمليات گذشته و استقرار تشكيلات دفتر مجري شد. در سالهاي بعد تا سال 70 بودجه اي به طرح اختصاص داده نشد.

 

فرودگاه بين المللي امام خميني(ره)

فرودگاه بين المللي امام خميني(ره)

در سال 70 موضوع طرح جامع مورد توجه قرار گرفت و به سبب آنكه طرح اوليه قبل از انقلاب مورد تأييد مديريت وقت نبود لذا تجديد نظر اساسي در طرح اعمال گرديد كه نهايتاً در بهار 70 طرح جامع فرودگاه مورد تأييد وزير راه و ترابري و رئيس سازمان هواپيمائي كشوري قرار گرفت و بعنوان اولين سند مصوب فرودگاه امام خميني بعد از انقلاب مبناي شروع مطالعات جديد گرديد. مجدداً در سال 73 طرح جامع اوليه بازنگري و با كسب نظرات مجامع بين المللي و سازمانهاي ذيصلاح نهايتاً در تير ماه 74 طرح جامع نهائي مورد تائيد قرار گرفت.با اعلام سازمان برنامه و بودجه در سال 70 مبني بر عدم وجود مهندسين مشاور ذيصلاح و با تجربه ايراني براي انجام وظيفه مشاور مادر در زمينه فرودگاه بين المللي ، با برقراري مناقصه بين المللي از بين 19 شركت خارجي پيشنهاد دهنده، شركت  ADP با پيشنهادي به مبلغ 303 ميليون فرانك به علاوه 27 ميليارد ريال انتخاب گرديد كه به علت فقدان اعتبار لازم انعقاد قرارداد ميسر نشد و عملاً انتخاب مشاور مادر مسكوت ماند.

فرودگاه بين المللي امام خميني(ره)

فرودگاه بين المللي امام خميني(ره)

از سال 73 براي تأمين بودجه طرح استفاده از در آمد ارزي و ريالي فراز پروازي سازمان هواپيمائي كشوري مورد توجه قرار گرفت و ظرف پنج سال از 73 الي 77 جمعاً 66 ميليارد تومان به طرح پرداخت گرديد.از سال 78 الي 83 نيز جمعاً حدود 200 ميليارد تومان از جمع كل هزينه طرح تا به امروز ( 272 ميليارد تومان ) به پرداخت شده و امكان بهره برداري از طرح را فراهم نموده است.
در تاريخ 12 بهمن ماه 1382 فرودگاه رسماً افتتاح و قرار شد از ارديبهشت ماه 83 پس از هماهنگي با ارگانهاي ذيربط و خطوط هوائي ، بهره برداري رسمي از فرودگاه آغاز گردد كه به سبب بروز مسائل و مشكلات در جهت بهره برداري از فرودگاه ميسر نشد و نهايتاً در تاريخ 10 / 2 / 1384  فرودگاه بين المللي امام خميني(ره) با انتقال پروازهاي بين المللي حوزه خليج فارس مورد بهره برداري قرار گرفت.

با ما تماس بگيريد

آخرین پرسش و پاسخ ها

سوسن

با سلام و خسته نباشید، اینجانب برای 1 دی قصد سفر به اشتوتگارت دارم، با دعوتنامه، در مرحله مصاحبه هستم و تقاضای راهنمایی برای قیمت بلیط و مدت انتظار در فرودگاه سابیها را از شما دارم. با تشکر فراوان


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام خدمت شما این پرواز با ایرلاین های مختلفی انجام میشه. ظاهرا نظر شما ایرلاین ترکیش هست. نرخ پایه ای که من برای این پرواز با این ایرلاین دیدم 1.500.000 تومن بود. با ایرلاین الاتحاد یه کم ارزونتر بود.البته برای کلاس پروازی اکونومی.و تقریبا استاپی که داره از حدود 1 ساعت تا 12 ساعت بود. برای اینکه بتونید اطلاعات دقیقتری بدست بیارید با کارشناس ما صحبت کنید و شرایطتون رو توضیح بدید. مطمئنا بهترین گزینه رو به شما معرفی میکنه. با شماره 43674000 تماس بگیرید و رو بگیرد و با صحبت کنید. امیدواریم مصاحبه خوبی داشته باشید.
محمد

ارزانترین بلیط رفت و برگشت 94/7/1 رو خریدارم تماس بگیرید.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز لطفا مبدا و مقصد رو اعلام کنید تا همکاران برای شما چک کنند.
مهدي

با سلام ، آيا كپي بليط جهت دريافت ارز مسافرتي مشكلي ايجاد نمكند ؟


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام آقا مهدی این کار امکان نداره باید بلیط مهر شده را برای گرفتن ارز ارائه بدید.
مهدی

سلام. وقت بخیر من دنبال ارزون ترین قیمت بلیط شیراز مسقط هستم. میخواستم راهنمایی بفرمایید. با تشکر.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
اقا مهدی سلام ذکر نکردید که بلیط رو برای چه تاریخی میخواید. قیمت این بلیط توی تاریخ های مختلف و با ایرلاینهای مختلف متفاوته ، و بین 600 هزارتومان تا 2 میلیون تومان متغییر هست. اگه اطلاعات بیشتری میخواید با شماره 43674000 صحبت کنید. سفر خوبی داشته باشید.
مجید غلامی

با عرض سلام میخواستم بدونم برای سفر به ونیز چقدر هزینه داره


+ پرسش و پاسخ های بیشتر

آخرین نظرات