آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » بلاگ » مراکز خرید بزرگ جهان

مراکز خرید بزرگ جهان

مراکز خرید بزرگ جهان

 

سابقا اگر حرفی درباره مراکز خرید زده می شد، مجموعه ای از فروشگاه ها که در یک مجتمع قرار دارند تصور می شد، که فقط و فقط فروشگاه برای فروش اجناس مختلف بود. اما این روزها کشورهای مختلف در حال رقابت برای معرفی مراکز خودشان بعنوان بهترین مراکز خرید در دنیا و یا بزرگترین مراکز خرید دنیا هستند.

 

در حال حاضر مراکز خرید برتر جهان امکان بسیار خوبی به کسانی که به این مراکز خرید مراجعه می کنند ارائه میدهند، از جمله این امکانات میتوان به رستوران های متنوع ، مراکز بازی کودکان ، سینماهای متعدد، مکان های تفریحی برای بزرگسالان و مکانی برای استراحت و در برخی موارد در برخی از مراکز خرید هتل هم وجود دارد.surprised

 

mall

 مرکز خرید نیو ساوث چاینا مال دونگوان چین – New South China Mall

 

مرکز خرید نیو ساوث چاینا مال در شهر دونگوان چین قرار دارد. مساحت این مرکز خرید  659612 متر مربع است و جای کافی برای 2350 فروشگاه دارد. این مرکز به 7 بخش تقسیم شده است و جالب است بدانید که هر کدام مدلی برای یک ناحیه شهر خاص هستند که نام های آنها عبارتند از: امستردام، کالیفرنیا، کارائیب، مصر، پاریس، ونیز و رم.این مرکز خرید یکی از بزرگترین مراکز خرید چین است.

ناگفته نماند مدل هایی از نقاط معروف گردشگری جهان مانند تاق پیروزی پاریس و برج ناقوس سنت مارک ونیز در این مکان دیده می شود.بدلیل اینکه  نیو ساوث چاینا مال برای عموم مردم غیرقابل دسترسی است،بجز چند رستوران زنجیره ای فست فود در نزدیکی ورودی، بقیه این مرکز خرید خالی است. بیش از 99 درصد فضای قابل اجاره آن خالی مانده است.

 

new_south_china_mall-ticket

mall

مرکز خرید گلدن ریزورسز مال پکن چین – Golden Resources Mall

یکی دیگر از بزرگترین مراکز خرید دنیا که اتفاقا متعلق به کشور چین است مرکز خرید گلدن ریزورسز مال با 557419 متر مربع مساحت است که در پکن قرار دارد این مرکز خرید به نام مرکز خرید جین یوان هم معروف است. پیش از افتتاح ایستگاه قطار جدید در نزدیکی این مرکز خرید که به آن بازار بزرگ چین هم گفته میشود، پیدا کردن محل آن کمی دشوار بود. این مرکز در جاده فورث رینگ در پکن واقع شده است. بیشتر فروشگاه های آن کارت اعتباری خارجی نمی پذیرند. با این حال برندهای معتبری همچون رالف لورن و شنل و کمپانی های فست فودی همچون پاپا جانز پیتزا در این مرکز شعبه دارند.

 

golden_resources_shopping_mall0-ticket

mall

 

مرکز خرید اس امی سیتی نورث کیزون فیلیپین – SM City North EDSA

 

سومین مرکز خرید که به شما عزیزان معرفی می کنیم یکی از مراکز خرید فیلیپین است که در شهر کیزون قرار دارد. مرکز خرید اس ام سیتی نورث در سال 1985 افتتاح شد و با مساحت 482878 متر مربع بزرگترین مرکز خرید در جنوب شرق است البته تا به حال تغییراتی نیز روی آن انجام شده است. این مرکز به 8 بخش تقسیم می شود که نام این بخش ها عبارتست از: سیتی سنتر، اینتریور زون، انکس، بلاک، ویرهاوس کلاب، اسکای گاردن، نورث لینک و گرس رزیدنسز. مرکز خرید اس ام سیتی نورث بیش از 1100 فروشگاه و 400 غذاخوری دارد. همچنین یک منطقه آپارتمانی مسکونی دارد.

 

sm_north_edsa-ticket

mall

 مرکز خرید اصفهان سیتی سنتر اصفهان ایران –  Isfahan City Center

 

خوب به ایران عزیز خودمون رسیدیم، هر چند مراکز خرید ایران بسیار زیاد هستند اما چون اینجا داریم درباره پروژه های بزرگ صحبت میکنیم بنابراین به مرکز خرید اصفهان سیتی سنتر می پردازیم. مرکز خرید اصفهان سیتی سنتر با مساحت 470 هزار متر مربع در چهار فاز ساخته شد. این مرکز خرید در نوامبر 2012 افتتاح شد و بیش از 750 فروشگاه، یک هایپرمارکت، مغازه ها، غرفه ها، رستوران ها و آژانس های هواپیمایی دارد. همچنین یک هتل 7 ستاره، 7 سالن سینما، یک مرکز مالی، یک مرکز تجاری و یک مرکز تفریحی دارد. این مرکز خرید بزرگترین مرکز خرید ایران و خاورمیانه است.

 

isfahan_city_center-ticket

mall

 مرکز خرید وان اوتاما سلانگور مالزی – 1 Utama

 

مرکز خرید وان اوتاما مالزی با مساحت 465 هزار متر مربع در سال 1995 بازگشایی شد و سلانگور مالزی قرار دارد، در سال 2003 ساختمان دیگری به این مرکز خرید اضافه شد. این دو ساختمان جمعاً بیش از 700 فروشگاه دارند. همچنین 4 فروشگاه بزرگ به نام های AEON، Isetan، Parkson و Tangs در آن وجود دارند. چند سوپرمارکت به نام های AEON و Cold Storage هم در آن یافت می شوند. سینما دوستان می توانند در دو سینمای این مرکز که GSC و TGV نام دارند، فیلم های روز دنیا را تماشا کنند. بزرگترين باشگاه سرپوشيده صخره نوردی آسيا نيز در اين مركز خريد واقع شده است.

1_utama-ticket

 

mall

 مجتمع پرشین گلف شیراز ایران  – Persian Gulf Complex

 

مجتمع خلیج فارس که مساحت آن  450 هزار متر مربع است، با نام مجتمع فارس هم شناخته می شود، با 2500 فروشگاه بزرگترین مرکز خرید دنیا از لحاظ تعداد فروشگاه است. این مرکز خرید در سپتامبر 2011 با هایپرمارکت کارفور به عنوان فروشگاه اصلی افتتاح شد. قرار است یک هتل، استخرهای شنا، زمین تنیس، مرکز اجتماعات، شهربازی، سالن بولینگ، تالار بیلیارد و شش سینما هم در آن ساخته شود. مجتمع فارس یکی دیگر از مراکز خرید ایران است که در شهر شیراز پایتخت فرهنگی ایران محسوب می شود.

persian-gulf-shiraz-ticket

mall

 مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک  تایلند –  Central World

 

مرکز خرید سنترال ورلد با مساحت 429500 متر مربع در سال 1990 افتتاح شد، ولی مدت کوتاهی در مه 2010 بخاطر اعتراضات ضد دولتی و آتش سوزی در آن، تعطیل شد. این مرکز 495 فروشگاه دارد. همچنین یک هتل 5 ستاره، مرکز اجتماعات، برج اداری و ساختمان پارکینگ دارد. این مکان که یکی از مراکز خرید تایلند است، قبل از تغییر نام به سنترال ورلد پلازا در سال 2002 و سنترال ورلد در سال 2005، نام این مرکز خرید مرکز تجارت جهانی بود.

 

central_world_shopping_mall_bangkok-ticket

mall

 مرکز خرید مید ولی مگامال کوالالامپور مالزی – Mid Valley Megamall

 

مرکز خرید مید ولی مگامال با 420 هزار متر مربع مساحت در اواخر سال 1999 ساخته شد و 430 فروشگاه و خدمات گوناگون دارد. گذشته از مراکز خرید، یک مرکز اجتماعات، هتلی 646 اتاقه به نام سیتیتل میدولی، بولوارد هتل و یک برج اداری 11 طبقه اختصاصی دارد.

 

mid_valley_megamall_kuala_lumpur-ticket

mall

 مرکز خرید جواهر مال استانبول  ترکیه – Cehavir Mall

 

مرکز خرید جواهر مال که در 15 اکتبر 2005  در استانبول ساخته شد که با مساحت 420 هزار متر مربع یکی از بزرگترین مراکز خرید اروپا است. جواهر مال در محله شیشلی استانبول است و 343 فروشگاه، 48 رستوران، 12 سینما، یک صحنه نمایش، یک سالن بولینگ و حتی یک رولر کوستر دارد. این فروشگاه ها در شش طبقه پخش شده اند و برندهای بین المللی و رستوران های زنجیره ای فست فود هم در این مرکز خرید شعبه دارند.نام کامل این مرکز خرید که از مراکز خرید ترکیه است “مرکز خرید و سرگرمی جواهر استانبول” است و با عناوین “شیشلی کولتور” و “تیجارت مرکزی” هم شناخته می شود.

 

cevahir-ticket

mall

 مرکز خرید سان وی پیرامید سوبانگ جایا مالزی- Sunway Pyramid

 

مرکز خرید سان وی پیرامید در منطقه بندر سان وی با مساحت 396 هزار متر مربع در سوبانگ جایا مالزی قرار دارد. نمای ظاهری این مرکز شبیه هرم است و شیر عظیم الجثه ای در ورودی آن ایستاده است. این مرکز خرید در سال 1997 ساخته شد و در سال 2007 دوباره توسعه یافت. بیش از 800 فروشگاه و خدمات مختلف در آن یافت می شود. کل این ساختمان که از مراکز خرید مالزی است ،طراحی مصری دارد و مجسمه های فرعون و خطوط شبه هیروگلیف در همه جای آن دیده می شود.

 

sunway-pyramid1-ticket

با ما تماس بگيريد

آخرین پرسش و پاسخ ها

سید مرتضی رفیعی

من به اتفاق خانواده ام بتعداد حد اقل 8 نفر در ماه مهر یا آبان قصد سفر به استانبول یا آنکارا را داریم چه زمانی بهتر هست برای خرید بلیط که ارزانتر تمام سود .


هستی پولادرکه

سلام وقت بخیر..من یه خوکچه هندی دارم که میخوام ببرم سوئد..ایا ایرلاین ترکیش این امکان و بهم میده که ببرم داخل کابین? چه کارایی باید انجام بدم ممنون میشم کمکم کنین


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز متاسفانه ورود هرگونه حیوانی به داخل کابین ممنوع هست و تنها میتونید با تهیه جعبه یا قفس مناسب به قسمت بار تحویل بدید.
حسینی

سلام من برای تعطیلات نوروز عازم کشور تایلند هستم چون پرواز من با هواپمایی کویتی هستش میخواستم بدونم چون دوست دارم به مالزی و سنگاپور هم سفر کنم من میتوانم از بانکوک به این کشورها برم و مجدادا از فرودگاه بانکوک اینترنشنال به ایران برگردم رفت و برگشت من از طریق فرودگاه bkk هستش ممنونم


sahar در پاسخ می گوید :
جناب حسینی.. با سلام و درود به شما دوست عزیز.. بله مطمئنا میتونین.. در صورتی که برای ورود به مالزی و سنگاپور مشکلی نداشته باشین، میتونین به کمک همکاران ما در سعادت سیر، برنامه سفرتون رو جوری تنظیم کنین که پس از تایلند به مالزی و سنگاپور عازم بشین.. برای راهنمایی های بیشتر با شماره 43674041 تماس بگیرین..
علیرضا

سلام من میخوام برای این تابستون اقدام کنم برای تور پاریس ایا صدور روادید اینا خیلی پیچیدس و ممکنه نشه ؟ و اینکه من اکثر جاها دیدم تور ها نهایت برای پاریس یک هفتس ایا تور یک ماهه هم وجود داره ؟ تشکر


sahar در پاسخ می گوید :
علیرضای عزیز سلام.. برای ویزای اروپا مراحلی هس که باید طی بشه و اگه میخواین تور 1 ماهه برین، باید هماهنگی لازم انجام بشه.. با همکاران من در سعادت سیر تماس بگیرین .. اطلاعات کافی در این زمینه رو در اختیارتون میذارن..
علی فاتحی

بسیار جالب بود..ممنون از مطالب خوبی که قرار میدین


sahar در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز.. ممنون از شما که ما رو همراهی میکنین.. امیدواریم همچنان بتونیم بهترین اطلاعات رو در سایت (http://ticket365.info/) برای شما فراهم کنیم..
+ پرسش و پاسخ های بیشتر

آخرین نظرات