آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » بلاگ » نکاتی درباره مسافرت های هوایی

نکاتی درباره مسافرت های هوایی

نکاتی درباره مسافرت های هوایی

 

 

معمولا کسانی که برای سفرهای خود از هواپیما استفاده میکنند از شرایط و مقرارت سفر هوایی مطلع هستند.برای سفر هوایی ابتدا باید اقدام به رزرو یا خرید بلیط هواپیما کرد. مراحل بعد اقدام برای صدور بلیط، سوار شدن به هواپیما ، شرایط پرواز و قرار گرفتن در هواپیما ، مقررات پرواز و نهایتا حفظ سلامتی در هواپیما هستند.در این مقاله نکاتی درباره مسافرت های هوایی ارائه شده است که مطمئنا قابل تآمل هستند.


12

نکات مربوط به خرید و صدور بلیط هواپیما

برای صدور بلیط هواپیما و سوار شدن به هواپیما ارائه کارت شناسایی معتبر الزامی است. حتما شماره تماس خود برای صدور بلیط به متصدی باجه فروش اعلام نمایید تا در صورت تغییرات احتمالی ، برنامه پرواز به شما اطلاع داده شود. بلیط هواپیما در حکم اوراق بهادار است، باید از آن مراقبت شود تا مفقود نشده و یا مورد سوء استفاده قرار نگیرد. در صورت مقفود شدن بلیط ، مسافران بایستی در اسرع وقت به اولین دفاتر هواپیمایی مراجعه و اعلام مفقودی کرده و در صورت تمایل به استفاده از جای ذخیره شده ، مجدداً طبق مقررات بلیط تهیه کنند.

 

fight_trip-ticket

 

12

نکات مربوط به اطلاعات وساعت پرواز نوشته شده در بلیط

ساعاتی که در بلیط تعیین شده به خاطر بسپارید و زمان رسیدن به فرودگاه را محاسبه کنید تا از پرواز جا نمانید، هیچ پروازی به علت عدم حضور مسافر به تأخیر نخواهد افتاد. دقت داشته باشید مسافرینی که نتوانند در ساعات تعیین شده در فرودگاه حاضر شوند ، جای آن به دیگری واگذار و بلیط آنها مشمول مقررات مربوط به تأخیر مسافران خواهد شد. مسافران محترم توجه داشته باشند که ارائه بلیط های مخدوش و یا اشتباه در فرودگاه مشکلاتی را برای آنان به همراه خواهد داشت، لذا توصیه می شود پس از دریافت بلیط تمامی مندرجات آن اعم از نام، تاریخ و ساعت حرکت، مبدأ و مقصد و … راکنترل کنند.

flight_time-ticket

12

اشیا که می توان به خود به داخل هواپیما برد

لیست اشیایی که مسافران میتوانند به عنوان بار دستی رایگان حمل کنند به این شرح است : صندلی چرخدار بیمار، گهواره کوچک دستی و غذای کودک، یک دوربین شکاری و یک دوربین عکاسی، مقدار متناسبی مجله و یا کتاب، یک عدد کیف دستی زنانه، یک چتر و یا عصا، یک پالتو، شال و یا پتو.

 

all-ger-limp-t-ticket

remember-icon

توصیه ما به مسافران

 

کارت پرواز و برچسب بار الصاق شده به جلد بلیط را تا رسیدن به مقصد نگهداری کنند. به منظور حفظ سلامت پرواز، مسافران تحت هیچ شرایطی نباید بسته یا جامه دان مسافر دیگری را به عنوان بار خود قبول نمایند، زیرا در این صورت مسئولیت محتوی بسته ها پس از تحویل با شخص اظهار کننده توشه همراه است.در صورتی که مسافرین درخواست لغو جای ذخیره شده و یا انصراف مسافرت را داشته باشند، با رعایت مقررات مندرج در بلیط می توانند در ساعت مقرر به دفاتر شرکت مربوطه مراجعه و اقدامات لازم را معمول دارند.

 

12

نکات ایمنی در طول پرواز

 

  • در حین پرواز به نکات ایمنی که توسط میهمانداران بیان می شود توجه کنید و فقط در مورد درخواست های بسیار ضروری از میهمانداران کمک بخواهید.
  • زمان بلند شدن هواپیما برای جلوگیری از گوش درد در حین پرواز، بهتر است از آدامس یا شکلات استفاده شود، زیرا به کارگیری عضلات بلع از ابتلا به گوش درد جلوگیری می کند. استفاده از این روش را به هنگام فرود هواپیما فراموش نکنید.
  • پس از رسیدن به مقصد و در زمان برداشتن بار از روی نوار نقاله، شماره رسید الصاق شده به بلیط را با نوار نصب شده روی چمدان مطابقت کنید تا به دلیل شباهت، وسایل متعلق به دیگران را برندارید.

12

نکاتی برای حفظ سلامتی و رفع خستگی در طول پرواز

روش های ساده ای که ذکر میکنیم می توانند کسالت و خستگی بوجود آمده به خصوص در پروازهای طولانی مدت را کاهش دهند و موجب شوند که انرژی خود را بدست آورید.

plane بر روی صندلی خود صاف بنشینید، کف هر دو پا را روی سطح زمین قرار دهید سپس به صورتی که پاشنه های هر دو پا روی زمین قرار داشته باشد، نوک پنجه پاهایتان را بالا بیاورید. سپس با ثابت نگه داشتن نوک انگشتان پاها بر روی زمین، سعی کنید تا پاشنه ها را به طرف بالا حرکت دهید .این کار موجب سهولت کار گردش خونتان خواهد شد.

planeهمانطور که روی صندلی نشسته اید، زانوی پای راست خود را به طرف سینه، بالا بیاورید و دوباره به پایین حرکت دهید. این حرکت را سه مرتبه تکرار کنید. این تمرین را با زانوی پای چپ نیز انجام دهید.
planeچند بار شانه های خود را به طرف بالا و پایین حرکت دهید این کار موجب می شود که آرامش اعصاب پیدا کنید. در این حالت سه مرتبه شانه های خود را به طرف جلو و عقب بگردانید، همچنین می توانید در حالت صاف و نشسته به آرامی سر خود را به طرف سینه خم کنید و دوباره آن را به آرامی بالا آورید. در حالی که به جلو می نگرید، سرخود را به آرامی به طرفین شانه ها بگردانید، این حرکت را تا جایی که انتهای شانه ها را ببینید ادامه دهید و مجدداً سر را به حالت عادی برگردانید.
planeبرای تنفس بهتر کف یکی از دست ها را روی سینه و دیگری را روی شکم خود قرار دهید، از راه بینی نفس عمیقی بکشید. اکنون احساس می کنید که حجم سینه تان زیاد شده است، هوای بازدم را از دهان خارج کنید و مجدداً از طریق بینی نفس عمیق دیگری بکشید. این حرکات را چندین بار تکرار کنید، به این وسیله احساس راحتی بیشتری در تنفس خواهید کرد.
planeبرای رفع ضعف و سرگیجه که معمولا برای مسافران پروازهای بلند مدت و طولانی امری کاملاً عادی است، سعی کنید در چنین مواردی مقادیر زیادی آب بنوشید و از خوردن غذاهای زیاد در طول پرواز بپرهیزید. اگر دچار ضعف شده اید، یک نوشابه بنوشید و سر خود را رو به پایین بر جایی تکیه دهید تا به این وسیله ضعف و سرگیجه شما از بین برود.
planeکم خوابی در سفر هوایی بخاطر بهم خوردن وضعیت بیولوژیک بدن با ساعت مقصد به وجود می آید. در چنین وضعیتی سعی کنید قبل از موعد پرواز و در طول پرواز بخوابید. پس از رسیدن به مقصد تا جایی که می توانید بیدار بمانید. سعی کنید در طی روز مدت زمانی را در محوطه بیرون از خانه سپری کنید. این کار کمک می کند تا ساعت بیولوژیک بدن شما به طور خودکار تنظیم شود.
planeسفر هوایی طولانی می تواند موجب نوعی اضطراب و تشویش و در نهایت بروز اختلالات بیولوژیکی در بدن انسان شود. در این حالت سعی کنید حتی الامکان حین انجام چنین سفرهایی علاوه بر بهره گیری از توقف گاه ها، خواب در طول شب و استفاده از هوای تازه را فراموش نکنید. در طول سفر از غذاهای سبک و کم حجم استفاده کنید .

ايا نرخ بليط هواپيما مصوب ميباشد؟

کلاس هاي پروازي چيست ؟

ايا نرخ هايي که در برد بالا امده ثابت ميباشد ؟

ايا تجربه و مهارت کانتر بليط تاثيري در کم و کيف بليط دارد؟

پرواز ها چارتري چيست و آپشن آن نيز ارايه مي گردد؟

با ما تماس بگيريد

آخرین پرسش و پاسخ ها

سوسن

با سلام و خسته نباشید، اینجانب برای 1 دی قصد سفر به اشتوتگارت دارم، با دعوتنامه، در مرحله مصاحبه هستم و تقاضای راهنمایی برای قیمت بلیط و مدت انتظار در فرودگاه سابیها را از شما دارم. با تشکر فراوان


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام خدمت شما این پرواز با ایرلاین های مختلفی انجام میشه. ظاهرا نظر شما ایرلاین ترکیش هست. نرخ پایه ای که من برای این پرواز با این ایرلاین دیدم 1.500.000 تومن بود. با ایرلاین الاتحاد یه کم ارزونتر بود.البته برای کلاس پروازی اکونومی.و تقریبا استاپی که داره از حدود 1 ساعت تا 12 ساعت بود. برای اینکه بتونید اطلاعات دقیقتری بدست بیارید با کارشناس ما صحبت کنید و شرایطتون رو توضیح بدید. مطمئنا بهترین گزینه رو به شما معرفی میکنه. با شماره 43674000 تماس بگیرید و رو بگیرد و با صحبت کنید. امیدواریم مصاحبه خوبی داشته باشید.
محمد

ارزانترین بلیط رفت و برگشت 94/7/1 رو خریدارم تماس بگیرید.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز لطفا مبدا و مقصد رو اعلام کنید تا همکاران برای شما چک کنند.
مهدي

با سلام ، آيا كپي بليط جهت دريافت ارز مسافرتي مشكلي ايجاد نمكند ؟


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام آقا مهدی این کار امکان نداره باید بلیط مهر شده را برای گرفتن ارز ارائه بدید.
مهدی

سلام. وقت بخیر من دنبال ارزون ترین قیمت بلیط شیراز مسقط هستم. میخواستم راهنمایی بفرمایید. با تشکر.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
اقا مهدی سلام ذکر نکردید که بلیط رو برای چه تاریخی میخواید. قیمت این بلیط توی تاریخ های مختلف و با ایرلاینهای مختلف متفاوته ، و بین 600 هزارتومان تا 2 میلیون تومان متغییر هست. اگه اطلاعات بیشتری میخواید با شماره 43674000 صحبت کنید. سفر خوبی داشته باشید.
مجید غلامی

با عرض سلام میخواستم بدونم برای سفر به ونیز چقدر هزینه داره


+ پرسش و پاسخ های بیشتر

آخرین نظرات