آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » ویزا » ویزای اتریش با فرم های مربوط به انواع ویزای اتریش

ویزای اتریش با فرم های مربوط به انواع ویزای اتریش

ویزای اتریش

Austria Visa

دولت اتریش که در طول عمر خود سعی کرده اقتصاد آلمان را سرلوحه اقتصاد جامع خود قرار دهد و آسایش و رفاه کشورهایی نظیر سوئیس را سرلوحه کار خویش قرار داده، میتواند مقصدی مناسب برای افراد متقاضی ادامه تحصیل در اتریش و اروپا و همچنین اقامتگاه مناسبی جهت بنا نهادن شرایط ادامه زندگی برای افراد با شرایط متفاوت می باشد .هرچند اتریش عضو اتحادیه اروپا و معاهده شنگن می باشد. شرایط عزیمت به کشور در هنگام ورود از سوی مقامات کنترل مرزی اتریش کنترل می گردد. اخذ ویزای اتریش برای اتباع ایرانی که قصد سفر به اتریش را دارند الزامی می باشد. ویزا اتریش انواع مختلفی دارد، ویزای توریستی اتریش، ویزای دانشجویی یا تحصیلی اتریش، ویزای کار اتریش هر کدام با توجه به هر نوع ویزا که میخواهید مورد نیاز است.

Austria Austria-Visa1

انواع ویزای اتریش

 

 • ویزای توریستی اتریش
 • ویزای تحصیلی اتریش
 • ویزای کار اتریش

 

[/checklist]

 

ویزای اتریش

 

Austria-Visa1

مدارک لازم برای اخذ ویزای اتریش

 

معمولا بری اخذ هر نوع ویزایی یک سری مدارک متفاوت نیاز است. ولی در کل این مدارک اصلیترین مدارکی هستند که باید برای گرفتن ویزای اتریش نیاز است.

tik-thmb2 اصل گذرنامه با ٣ ماه اعتبار از تاريخ انقضای مدت رواديد و داری حداقل ٢ صفحه خالی. (امضاء شده).

tik-thmb2اصل گذرنامه باطل شده (در صورت وجود)، و کپی از رواديد صادر شده از شنگن.

tik-thmb2اصل فرم ويزا با امضاء توسط مسافر.

tik-thmb2تکميل فرم مشخصات فردي (به طور کامل).

tik-thmb22 قطعه عکس ۵/۴×۵/٣ رنگي، زمينه سفيد و کامًلاً از رو به روو جديد. (عکسها بدون عينک، گوشها کاملا” مشخص، بدون آ رايش زياد برای خانمها ، چتری و غيره. )
ترجمه انگليسی شناسنامه مسافر.

tik-thmb2ترجمه انگليسی گواهي اشتغال به کارو برگه مرخصی به همراه فيش حقوقی ٣ ماهه گذشته ، روزنامه رسمي، پروانه کسب اتحاديه، پروانه مطب.

tik-thmb2گواهي اشتغال به تحصيل. ( برای دانشجويان و دانش آموزان )، گواهي بازنشستگي به همراه فيش حقوقی ٣ ماه گذشته بازنشستگی ، کارت بازنشستگی. (در گواهي اشتغال به کار و گواهي اشتغال به تحصيل حتما بايد نام و سمت مسافر و تاريخ مرخصي مطابق با تاريخ سفر ذکر شده باشد. )

tik-thmb2ليست بيمه تامين اجتماعی معتبر.

tik-thmb2پرينت انگليسي حساب جاري بانکي ٣ ماهه گذشته با مهر و امضاء (توسط بانک( گواهی سپرده های دراز مدت نزد بانک)).

tik-thmb2ترجمه انگليسی اسناد ملکي مسافر. (ترجمه تمام مدارک بايد جديد و حداکثر برای ٢٠ روز گذشته باشد. )

 

Austria

Austria1

ویزای توریستی اتریش

 

برای اخذ ویزای توریستی کشور اتریش، با فراهم آوردن مدارک متعددی باید ثابت کنید که قصد بازگشت به کشور خود را دارید.. به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور مورد نظر ، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت. شانس اخذ ویزای توریستی کشور اتریش برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور اتریش اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور اتریش اقدام می نمایند. در بیشتر نقاط دنیا بصورت ویزاهای توریستی به صورت تک وروده (Single entry) و یا ویزاهای چند وروده (Multiple) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور اتریش، همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن ویزاهای توریستی خود را بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور اتریش از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.

Austria

Austria1

ویزای تحصیلی اتریش
اصلی ترین شرط اعطای ویزای تحصیلی از سوی دولت اتریش، اخذ پذیرش برای تحصیل در دانشگاه های اتریش است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش داوطلب باید دانشجوی رشته مورد نظر در کشور خود باشد و یا مدرک تحصیلی او در کشوری که آن را کسب کرده است و هم چنین در اتریش برای پذیرش دانشگاه کافی باشد. به عبارت دیگر دیپلم دبیرستان به تنهایی قابل قبول دانشگاه های اتریش نیست و قبولی در کنکور دانشگاه (سراسری یا دانشگاه آزاد) در رشته و مقطع مورد نظر، پیش شرط درخواست پذیرش است.

دانشجویانی که در دانشگاه های ایران به تحصیل اشتغال دارند و یا داشته اند، باید گواهی صادره از دانشگاه و ریزنمرات مهر وموم شده ی خود ارایه دهند. در این گواهی باید منعکس باشد که فرد متقاضی از ادامه تحصیل منع نشده است. دانشکده های هنرهای عالی، و دانشگاه ها در بعضی از رشته ها (مانند پزشکی، داروسازی، اقتصاد و روانشناسی) امتحان ورودی – شامل امتحان کتبی و مصاحبه حضوری – نیز برگزار می کنند. برای دریافت پذیرش باید در این امتحان ورودی شخصا شرکت کرد.

دانشجویان خارجی باید پس از ثبت نام در دانشگاه های اتریش برای آموختن زبان آلمانی و در اکثرموارد در صورت پایین بودن نمرات چهار سال دبیرستان در دروس اصلی و مرتبط با رشته تحصیلی انتخاب شده، برای این دروس، یک دوره یک ساله تا دوساله ی پیش دانشگاهی (Vorstudienlehrgang) را بگذرانند.

لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی اتریش را از اینجا دانلود کنید.

 

نکات مربوط به ویزای تحصیلی اتریش

 

   • مهلت درخواست پذیرش دانشگاه های اتریش برای ترم تابستانی تا اول فوریه یا آخر ژانویه و برای ترم زمستانی تا اول سپتامبر یا آخر آگوست می باشد. یعنی مراکز مربوطه باید مدارک متقاضی را تا زمانهای نامبرده دریافت کرده باشند.
   • باید توجه داشته باشد که سفارت اتريش مدارک فوق راهر روز بجز جمعه و شنبه با تععین وقت قبلی می پذيرد و می تواند علاوه بر مدارک فوق الذکر مدارک ديگری را نيز در خواست نمايد.
   • مدارکی که بايد ترجمه آنها به سفارت ارائه گردد حتماٌ بايد به زبان آلمانی یا انگلیسی باشد.
   • سفارت اتریش جهت درخواست ویزای دانشجویی مصاحبه ندارد اما می تواند متقاضی را جهت مصاحبه دعوت نماید.

Austria

Austria1

ویزای کار اتریش

 

اتریش یکی از کشور های حوزه اتحادیه اروپا همچنین پیمان شینگن است. این 28 کشور اروپایی که واحد پول آنها یورو)است، شرایط اقتصادی خود را از یکدیگر تبعیت می کنند. اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است وحتی قوانین کاردر کشور های این اتحادیه تقریبا مشابه است. این کشور ها،همچنین در اعطای اجازه اقامت دادن وتابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند.بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت 3 هفته آگهی گردد. در همین زمان ،اگر هیچ داوطلبی از 28 کشور عضو این اتحادیه ،جهت قبول این شغل اقدام نکرد،در این زمان،سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه،به خدمت گیرند. بنابراین باید گفت پیدا کردن شغل برای افراد خارج ار اتحادیه اروپا بسیار سخت خواهد بود.

با توجه به دشوار بودن این روند وبا توجه به قوانین حال حاضر اتحادیه اروپا،بهترین روش پیش روی متقاضیان اخذ اقامت دائم اتریش،اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش و راه یاقتن به خاک کشور اتریش و در پی آن اقدام جهت اخذ ویزای کار اتریش می باشد.لازم به ذکر است ،افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری اتریش می شوند،پس از حدودا چهار سال کار در اتریش و پرداخت مالیات به دولت اتریش،می توانند موفق به اخذ اقامت دائم اتریش شوند.

Austria

 

اطلاعات که در اینجا آمده تنها جهت راهنمایی می باشند
آژانس سعادت سیر گیتی در حال حاضر در مورد اخذ ویزا اتریش هیچ فعالیتی ندارد.

Austria-Visa1

اطلاعات سفارت اتریش در ایران

 

 

نام سفیر اتریش در ایران : دکتر فریدریش اشتیفت

آدرس سفارت اتریش : تهران،نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان زمانی، کوچه میرولی، پلاک 6 و 8

تلفن سفارت اتریش : 22750038-22750040-22750042

فاکس: 22705262

ساعت کاری سفارت اتریش : یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 09:00 الی 12:00 و ساعت 13:30 الی 15:00 به وقت تهران- ساعات كاری بخش ویزا: يكشنبه الی پنجشنبه 08:15 الی 12:00

 

شما عزیزان میتوانید با تماس با ما برای خرید بلیط هواپیما اتریش و خرید بلیط هواپیما به دیگر نقاط جهان اقدام نمایید.

 

download-icon1

برای دانلود مطالب مربوط به ویزای اتریش اینجا کلیک کنید.

 

 

با ما تماس بگيريد

آخرین پرسش و پاسخ ها

سوسن

با سلام و خسته نباشید، اینجانب برای 1 دی قصد سفر به اشتوتگارت دارم، با دعوتنامه، در مرحله مصاحبه هستم و تقاضای راهنمایی برای قیمت بلیط و مدت انتظار در فرودگاه سابیها را از شما دارم. با تشکر فراوان


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام خدمت شما این پرواز با ایرلاین های مختلفی انجام میشه. ظاهرا نظر شما ایرلاین ترکیش هست. نرخ پایه ای که من برای این پرواز با این ایرلاین دیدم 1.500.000 تومن بود. با ایرلاین الاتحاد یه کم ارزونتر بود.البته برای کلاس پروازی اکونومی.و تقریبا استاپی که داره از حدود 1 ساعت تا 12 ساعت بود. برای اینکه بتونید اطلاعات دقیقتری بدست بیارید با کارشناس ما صحبت کنید و شرایطتون رو توضیح بدید. مطمئنا بهترین گزینه رو به شما معرفی میکنه. با شماره 43674000 تماس بگیرید و رو بگیرد و با صحبت کنید. امیدواریم مصاحبه خوبی داشته باشید.
محمد

ارزانترین بلیط رفت و برگشت 94/7/1 رو خریدارم تماس بگیرید.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز لطفا مبدا و مقصد رو اعلام کنید تا همکاران برای شما چک کنند.
مهدي

با سلام ، آيا كپي بليط جهت دريافت ارز مسافرتي مشكلي ايجاد نمكند ؟


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام آقا مهدی این کار امکان نداره باید بلیط مهر شده را برای گرفتن ارز ارائه بدید.
مهدی

سلام. وقت بخیر من دنبال ارزون ترین قیمت بلیط شیراز مسقط هستم. میخواستم راهنمایی بفرمایید. با تشکر.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
اقا مهدی سلام ذکر نکردید که بلیط رو برای چه تاریخی میخواید. قیمت این بلیط توی تاریخ های مختلف و با ایرلاینهای مختلف متفاوته ، و بین 600 هزارتومان تا 2 میلیون تومان متغییر هست. اگه اطلاعات بیشتری میخواید با شماره 43674000 صحبت کنید. سفر خوبی داشته باشید.
مجید غلامی

با عرض سلام میخواستم بدونم برای سفر به ونیز چقدر هزینه داره


+ پرسش و پاسخ های بیشتر

آخرین نظرات