آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » بلیط هواپیما » چگونه بلیط هواپیما ارزان تهیه کنیم ؟

چگونه بلیط هواپیما ارزان تهیه کنیم ؟

چگونه بلیط هواپیما ارزان تهیه کنیم ؟

 

معمولا یکی از هزینه های عمده سفر  هزینه حمل ونقل و قیمت بلیط هواپیما است. این موضوع تبدیل به یکی از دغدغه‌های همیشگی مسافران و گردشگران شده است، از آنجاییکه همیشه تهیه بلیط هواپیما با مسافرت با هم مرتبط بوده اند بیشتر آنها به دنبال تهیه بلیط هواپیما ارزان برای کاهش هزینه‌های سفرشان بوده‌اند ناگفته نماند تهیه بلیط ارزان فقط برای مسافران یا گردشگران، پراهمیت نیست بلکه بازرگانان و اشخاصی که دائما در سفر هستند نیز برای کاهش هزینه‌های سفرشان به دنبال بلیط ارزان هستند.
دغدغه تهیه بلیط ارزانقیمت باعث شده تا بسیاری از شرکت‌ها و دفاتر خدمات گردشگری به دنبال یافتن راهکارهایی برای پاسخ به نیاز مسافران باشند، در این میان تخفیف ها و پیشنهادات این شرکت ها از جمله این راهکار هستند.

 

اگر به فکر تهیه بلیط ارزان هستید باید به این نکات توجه کنید

 

 

 

سعی کنید خود را با شرایط تطبیق دهید

ticket111-thmb   شما باید با توجه به مقصد و زمان سفر و هزینه های سفرتان بلیط هواپیما تهیه کنید،پس خود را زیاد درگیر پیدا کردن ارزانترین بلیط نکنید.همین که ارزان باشد کافی است. پس ایرلاین و فروگاه  مورد نظرتان را انتخاب کنید ، معمولا شهرهایی که چند فرودگاه دارند از فروگاه های درجه پایینتر برای ایرلاین های ارزانقیمت و پروازهای داخلی استفاده میکنند، ممکن است این فرودگاه ها از نظر موقعیت مکانی دورتر از شهر باشند، با توجه به هزینه تان برای رفتن به شهر و ایرلاین ها بدون عجله و با تأمل  بلیط خود را تهیه نمایید.

 

خیلی زودتر از سفرتان بلیط خود را تهیه کنید

ticket111-thmb   با توجه به عملکرد اکثر شرکت‌های هواپیمایی معمولا از چند هفته قبل از تاریخ پرواز، قیمت بلیط آن اعلام و بلیط آن پیشفروش میشود. بلیط هایی که در این مواقع به فروش میرسد دارای قیمت  پایین‌ترین هستند البته هر چه به تاریخ پرواز نزدیکتر می‌شویم قیمت بلیط گرانتر می‌شود. حال میتوانید با توجه به تاریخ سفر خود و با برنامه ریزی خوب برای تهیه بلیط ارزانقیمت پیش از سفرتان اقدام کنید.
با توجه به سیاست ایرلاین ها در کشور های مختلف معمولا بلیط اروپا 6 ماه قبل از تاریخ پرواز و در کشور آمریکا بین 6 تا 8 هفته قبل از تاریخ پرواز ارائه میشود.
پرواز روزهای اول و وسط هفته و ایام غیر تعطیل را انتخاب کنید، همونطور که می دانید یکی از عواملی که بر قیمت بلیط تاثیر گذار است تعطیلات و آخر هفته هاست ، گاهی تعطیلات تا 30 درصد قیمت بلیط ها را افزایش می دهد. بنابراین با گرفتن پرواز روزهای اول و وسط هفته میتوانید بلیط را با قیمت مناسب تری تهیه کنید. فراموش نکنید که به فکر بازگشتتان هم باشید و بلیط برگشتتان را هم برای روزهای غیر تعطیل تهیه کنید.

 

به دنبال تهیه بلیط از ایرلاین های معروف جهان نباشید

ticket111-thmb   با توجه به اهمیت هزینه بلیط برای مسافران ، برخی شرکت های خصوصی اقدام به ارائه خدمات پرواز ارزانقیمت کردند. با این اقدام این شرکت های هواپیمایی طرفدارن بسیاری پیدا کردند و رفته رفته پروازهای خود را در مسیرهای بیشتری ارائه کردند. ایرلاین های ارزان قیمت به اروپا شامل موارد زیر میشود :

 

 

 • air asia(ایرلاین ایر )
 • air berlin(ایرلاین ایر برلین)
 • oman air(ایرلاین عمان ایر )
 • air Baltic(ایرلاین ایر بالتیک)
 •  Pegasus air line(ایرلاین ایر پگاسوس)
 • Norwegian airline(ایرلاین نروژی)

ایرلاین های ارزان قیمت آمریکا به اروپا شامل موارد زیر میشود :

 • AER LINGUS (ایرلاین ایر لینگاس)
 • TUIFLY (ایرلاین توی فلای)
 • AIR TRANSAT   (ایرلاین ایر ترانست)
 • SUN WING (ایرلاین سان وینگز)
 • CONDOR (ایرلاین کاندر)
 • AIR BERLIN  (ایرلاین برلین ایر)
 • AEGCAN AIR (ایرلاین AEGCAN)
 • VIRGIN ATLANTIC (ایرلاین ویرجین آتلانیک)

ارزانترین ایرلاین های اروپا که میتوانید برای تهیه بلیط ارزانقیمت از آنها اقدام کنید ایرلاین های(بلو جت) JETBLUE و  (رایان ایر)RYANAIR هستند.

 

با انتخاب بلیط مناسب میتوانید در هزینه هتل خود نیز صرفه جویی کنید.

ticket111-thmb  معمولا پروازهایی که استاپ دارند قیمتشان ارزانتر است بنابراین میتوانید با تهیه بلیط این پروازها حتی با پرداخت یک شب هزینه هتل هزینه سفرتان را کم کنید.گاهی نیز این قضیه متفاوت است مثلا اگر ساعت پرواز خود را با ساعت ورود و خروج خود به هتل تنظیم کنید میتوانید با پرداخت حتی یک شب کمتر هزینه هتل در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید. البته گاهی برخی از خطوط هوایی پیشنهاداتی از قبیل یک شب اقامت رایگان در هتل های مورد قراردادشان دارند که میتوانید از این خدمات نیز بهره مند شوید.

 

برای تهیه بلیط ارزانقیمت و داشتن سفری ارزانتر چه باید کرد؟

 

 • بطور کلی برای تهیه بلیط هواپیما ارزان اول باید ایرلاین های مختلف مسیر سفرتان را مشخص کنید، سپس با تحقیق و بررسی ایرلاین های ارزان قیمت را مشخص کنید. بهتر است فقط به اطلاعات آژانس ها اکتفا نکنید و خودتان هم دست بکار شوید. شما میتوانید به سایت های مختلف رزرو بلیط مراجعه کنید و اطلاعات کافی از ایرلاین های مختلف را تهیه کنید و با مقایسه آنها انتخاب خود را انجام دهید.
 • به دنبال ارزانترین ایرلاین ها و ارزانترین کلاس پرواز باشید.
 • بهتراست از قبل بلیط سفر خود رو تهیه کنید . بیشتر شرکت های هواپیمایی بلیط های خود را به عنوان بلیط پرواز با کلاس پروازی ارزانتر پیشفروش می کنند و هرچه به زمان پرواز نزدیکتر میشوند قیمت بلیط خود را بالاتر میبرند.
 • حتما به شرایط تهیه بلیط توجه کنید که درصورت کنسل کردن بلیط متحمل ضرر بسیاری نشوید.
 • در سیستم های رزرو بلیط آمادئوس شرایطی فراهم شده که مسافران میتوانند با ارائه مشخصات خود با توجه به پاسپورت اقدام به رزرو بلیط کنند در این شرایط شرکت های هواپیمایی مهلت زمان خرید را به مسافران اعلام میکنند و در صورتی که در آن مدت اقدام به خرید بلیط نکنند ،سیستم بصورت خودکار رزرو آنها را کنسل میکنند.این موضوع بسیار مهم است چراکه هم زمان کافی به شما میدهد و هم بلیط را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار میدهد .
 • اگر موفق به تهیه بلیط به این شیوه نشدید میتوایند اقدام به رزرو بلیط در کلاس پرواز بالاتر کرده و در لیست انتظار نرخ ارزانتر منتظر بمانید که اگر دیگران بلیط خود را کنسل کردند بتوان جایگزین آنها شد به این ترتیب ممکن است بتوانید در طی این مدت بلیط ارزانقیمت تهیه کنید.

 

با ما تماس بگيريد

آخرین پرسش و پاسخ ها

سید مرتضی رفیعی

من به اتفاق خانواده ام بتعداد حد اقل 8 نفر در ماه مهر یا آبان قصد سفر به استانبول یا آنکارا را داریم چه زمانی بهتر هست برای خرید بلیط که ارزانتر تمام سود .


هستی پولادرکه

سلام وقت بخیر..من یه خوکچه هندی دارم که میخوام ببرم سوئد..ایا ایرلاین ترکیش این امکان و بهم میده که ببرم داخل کابین? چه کارایی باید انجام بدم ممنون میشم کمکم کنین


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز متاسفانه ورود هرگونه حیوانی به داخل کابین ممنوع هست و تنها میتونید با تهیه جعبه یا قفس مناسب به قسمت بار تحویل بدید.
حسینی

سلام من برای تعطیلات نوروز عازم کشور تایلند هستم چون پرواز من با هواپمایی کویتی هستش میخواستم بدونم چون دوست دارم به مالزی و سنگاپور هم سفر کنم من میتوانم از بانکوک به این کشورها برم و مجدادا از فرودگاه بانکوک اینترنشنال به ایران برگردم رفت و برگشت من از طریق فرودگاه bkk هستش ممنونم


sahar در پاسخ می گوید :
جناب حسینی.. با سلام و درود به شما دوست عزیز.. بله مطمئنا میتونین.. در صورتی که برای ورود به مالزی و سنگاپور مشکلی نداشته باشین، میتونین به کمک همکاران ما در سعادت سیر، برنامه سفرتون رو جوری تنظیم کنین که پس از تایلند به مالزی و سنگاپور عازم بشین.. برای راهنمایی های بیشتر با شماره 43674041 تماس بگیرین..
علیرضا

سلام من میخوام برای این تابستون اقدام کنم برای تور پاریس ایا صدور روادید اینا خیلی پیچیدس و ممکنه نشه ؟ و اینکه من اکثر جاها دیدم تور ها نهایت برای پاریس یک هفتس ایا تور یک ماهه هم وجود داره ؟ تشکر


sahar در پاسخ می گوید :
علیرضای عزیز سلام.. برای ویزای اروپا مراحلی هس که باید طی بشه و اگه میخواین تور 1 ماهه برین، باید هماهنگی لازم انجام بشه.. با همکاران من در سعادت سیر تماس بگیرین .. اطلاعات کافی در این زمینه رو در اختیارتون میذارن..
علی فاتحی

بسیار جالب بود..ممنون از مطالب خوبی که قرار میدین


sahar در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز.. ممنون از شما که ما رو همراهی میکنین.. امیدواریم همچنان بتونیم بهترین اطلاعات رو در سایت (http://ticket365.info/) برای شما فراهم کنیم..
+ پرسش و پاسخ های بیشتر

آخرین نظرات