آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » بلاگ » 10 جشن فصل بهار در دنیا

10 جشن فصل بهار در دنیا

10 جشن فصل بهار در دنیا

فصل بهار یکی از فصل های زیبا در طبیعت است که معمولا در این فصل گردشگران بسیاری به نقاط مختلف دنیا سفر می کنند. جشن های مختلفی نیز در کشورهای مختلف دنیا در فصل بهار برگزار می شود و معمولا گردشگران برای دیدن این جشن ها بلیط هواپیما تهیه می کنند و به سفر می روند.

در این قسمت 10 جشن برتر در فصل بهار را برای شما عزیزان ذکر می کنیم که در صورت تمایل برای دیدن این فستیوال ها به این کشورها سفر کنید.

 

شکوفه های گیلاس ژاپن

شگوفه های گیلاس که در ژاپن به ساکورا معروف است. در واقع شکوفهٔ گیلاس در میان ژاپنی‌ها اهمیت خاصی می‌دادند و آن را گل سرسبد تمامی گل‌ها می‌دانند. از نظر سنتی شکوفهٔ ساکورا گل ملی کشور ژاپن به شمار می‌آید و در شعر و ادبیات این کشور جایگاه خاصی دارد. اهمیت شکوفه های گیلاس به قدری است که در ژاپن جشنی به نام هانامی یا جشن شکوفه‌های گیلاس هر ساله در ژاپن برگزار می شود.برای دیدن شکوفه های گیلاس میتوانید از پایان ماه مارس تا اوایل ماه مه به ژاپن و  از اول ماه فوریه به جزیره اوکیناوا سفر کنید.

http://ticket365.info/tag/%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7/

 

جشن هولی هندوستان

جشن هولی یا همان جشن رنگ‌های هندوستان،یکی از  مراسمی است که هرساله، در ماه مارس میلادی و هنگام شروع فصل بهار در کشور هندوستان برگزار می‌شود. جشن هولی از اعیاد مهم مردم هند و نقطهٔ مقابل «جشن دیوالی» است که در آغاز فصل سرما برگزار می‌گردد.جشن هولی یا رنگ پاشی و آب بازی تعطیل رسمی در تمام هندوستان است. مردم در این زمان که مطابق تقویم هندی تعطیل رسمی است، پایان زمستان و آغاز بهار طبیعت را جشن می‌گیرند. در این جشن بر اساس یک سنت قدیمی، اهالی هر منطقه با پاشیدن آب و رنگدانه‌های مخصوص به سوی یکدیگر و نیز اجرای موسیقی و رقص، به سرور و پای‌کوبی می‌پردازند. در این آیین شاد، همهٔ افراد اعم از زن و مرد و پیر و جوان شرکت می‌کنند و باور دارند که با فرارسیدن بهار، بار دیگر روشنایی بر تاریکی و خوبی بر بدی پیروز شده‌است.

http://ticket365.info/

جشن آب تایلند

جشن سال نو تایلندی ها که به “سونگکران ” معروف است، در آوریل هر سال برگزار می‌شود. این واژه به معنای تحرک و تغییر جا و مکان است، علت گزینش این نام حرکت خورشید است. در این روز جشن آب تایلند ها هم برگزار می شود که با شروع فصل باران برگزار می شود.به اعتقاد تایلندی های این آب بداقبالی و بدشگونی را از آن ها دور می کند. این جشن در میان تایلندی های بسیار با ارزش است.اعضای خانواده در روز جشن دور هم جمع می‌شوند تا احترام خود را به بزرگترها با ریختن آب خوشبو برروی دست‌های آنها نشان دهند و در مقابل از دعای آنها برای خوش بختی و سعادت برخوردار شوند. پس از ادای احترام به بودا و شستن آن در بعد از ظهر این روز همه مردم از پیر و جوان به یکدیگر آب می‌پاشند. معروف‌ترین جشن آب، در ایالت چیانگ مای در شمال تایلند برگزار می‌شود که مردم زیادی در این روزها از مناطق مختلف کشور برای شرکت در این جشن به چیانگ مای می‌روند.

http://ticket365.info/tag/%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7/

جشنواره بین المللی موسیقی بهار پراگ

جشنواره موسیقی بین المللی بهار پراگ، یک جشنواره دائمی برای هنرمندان برجسته انجام ، ارکستر سمفونی و گروه های موسیقی مجلسی از جهان است. در این جشنواره از سالگردهای مهم موسیقی با برگزاری آثار آهنگسازان مختلف در برنامه های جشنواره یاد می شود و همچنین در این جشنواره در کشور چک برخی هنرمندان برای اولین بار آثار خود را به اجرا در میآورند. هنرمندان و ارکستر های معروف برای اجرای برنامه به این جشنواره دعوت می شوند. جشنواره بین المللی موسیقی بهار پراگ از 24 مارس شروع می شود و تا اوایل ماه ژوئن ادامه دارد.

http://ticket365.info/

 

جشنواره شکوفه های گیلاس ونکوور

جشنواره شکوفه های گیلاس ونکوور هر سال در فصل بهار در ونکوور برگزار می شود، بریتیش کلمبیا این جشن را بخاطر زیبایی درختان گیلاس ونکوور برگزار می کند. هدف اصلی از برگزاری این جشنواره فصلی با مضمون گیلاس اجرای یک سری برنامه ها مانند آموزش های عمومی ، برنامه گردش در شهر ، اجرای موسیقی، هنرهای زیبا و نمایشگاه صنایع دستی  . با این کار ونکووری ها و کسانی که در اطراف این منطقه هستند، قادر به دیدن زیبایی شکوفه های گیلاس خواهند بود.

http://ticket365.info/tag/%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7/

جشنواره آب چین

جشنواره آب در آغاز سال نو در بسیاری از کشورهای جنوب شرق از جمله برمه و کمبوجیه و لائوس و تایلند برگزار می شود. در ین هم این جشن برگزار می شود که بسیار زیبا است و برای مردم قبیله دای بسیار با ارزش است.این جشن در استان یوننان توسط این قبیله برگزار می شود، این جشنواره در بهار و 13 آوریل شروع می شود و 3 تا 7 روز طول می کشد.در روز اول مردم در مسابقه قایق های اژدها شرکت می کنند و آتش روشن می کنند و آتش بازی می کنند. با انجام این کارها امیدوارند که سال آینده برای آن های سال موفقی باشد.در روز بعد مردم دای به رقص و پایکوبی می پردازند و بر روی هم آب می ریزند و هدف آن ها از اینکار شادی در سال آینده است. در روز آخر جوانان به همسرانشان دیدار میکنند و به همدیگر هدیه می دهند. هرساله توریست های بسیاری از سرتاسر جهان برای دیدن این مراسم به چین سفر می کنند.

http://ticket365.info/

جشنواره لاس فالاس و هفته مقدس در اسپانیا

جشن سنتی لاس فالاس (Las Fallas ) که هر ساله طی 5 روز به مناسبت بزرگداشت سنت جوزف در والنسیا برگزار می شود یکی از جشن های مهم والنسیا است . این جشنواره هر ساله از 15 مارس شروع می شود و تا 19 مارس ادامه دارد. علاوه بر جشن و آتش بازی مراسم رژه هم برگزار می شود. همچنین سمانا سانتا ساراگوزا یکی دیگر از جشن های اسپانیا است که از 12 تا 19 آوریل برگزار می شود. این جشنواره های مذهبی هرساله توریست های زیادی را برای تماشا به اسپانیا می کشاند.

http://ticket365.info/tag/%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7/

جشنواره خاب نیسان آشوریان در شرق

جشن خاب نیسان(Kha b-Nisan) که در گذشته با نام آکیتو شناخته می شد در آغاز آوریل برگزار می شود . خاب نیسان به معنای آغاز بهار است. در این جشن سنتی آشوریان ساعت ها به جشن و پایکوبی می پردازند. بخاطر پراکندگی این جمعیت جشن خاب نیسان در کشورهای مختلفی مانند عراق ، ترکیه ، سوریه و حتی اروپا و آمریکا نیز برگزار می شود.

http://ticket365.info/tag/%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7/

جشن اعتدال بهاری در مکزیک

جشن اعتدال بهاری مکزیک هر ساله در بهار و در 20 مارس در خرابه های مای چچن بخاطر فراوانی ، باروری و تولد دوباره برگزار می شود. مردم با لباس های سفید در تئوتیئواکان در نزدیکی شهر مکزیک بالای هرم خورشید که در این منطقه قرار داد جمع می شوند و مراسمی را انجام میدهند و با بالا بردن دست های خود میخواهند انرژی را که به اعتقاد آن ها در این روز ارئه می شود را دریافت کنند.

http://ticket365.info/

جشنواره هنر اورشلیم

جشنواره هنر اورشلیم که در چند رشته متفاوت برگزار میشود هر ساله در بهار و در اورشلیم برگزار می شود. در سال 1961 این جشنواره به عنوان یک جشنواره تابستانی برای موسیقی کلاسیک در تئاتر روم باستان آغاز به کار کرد. در طول سال های بعد این جشنواره در زمینه های دیگری نظیر باله ، جاز ، تئاتر، هنرهای تجسمی، کنفرانس به فعالیت خود ادامه داد و در حال حاضر هم معمولا در ماه می برگزار می شود.

http://ticket365.info/

 

با ما تماس بگيريد

آخرین پرسش و پاسخ ها

سوسن

با سلام و خسته نباشید، اینجانب برای 1 دی قصد سفر به اشتوتگارت دارم، با دعوتنامه، در مرحله مصاحبه هستم و تقاضای راهنمایی برای قیمت بلیط و مدت انتظار در فرودگاه سابیها را از شما دارم. با تشکر فراوان


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام خدمت شما این پرواز با ایرلاین های مختلفی انجام میشه. ظاهرا نظر شما ایرلاین ترکیش هست. نرخ پایه ای که من برای این پرواز با این ایرلاین دیدم 1.500.000 تومن بود. با ایرلاین الاتحاد یه کم ارزونتر بود.البته برای کلاس پروازی اکونومی.و تقریبا استاپی که داره از حدود 1 ساعت تا 12 ساعت بود. برای اینکه بتونید اطلاعات دقیقتری بدست بیارید با کارشناس ما صحبت کنید و شرایطتون رو توضیح بدید. مطمئنا بهترین گزینه رو به شما معرفی میکنه. با شماره 88505012 تماس بگیرید و رو بگیرد و با صحبت کنید. امیدواریم مصاحبه خوبی داشته باشید.
محمد

ارزانترین بلیط رفت و برگشت 94/7/1 رو خریدارم تماس بگیرید.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز لطفا مبدا و مقصد رو اعلام کنید تا همکاران برای شما چک کنند.
مهدي

با سلام ، آيا كپي بليط جهت دريافت ارز مسافرتي مشكلي ايجاد نمكند ؟


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام آقا مهدی این کار امکان نداره باید بلیط مهر شده را برای گرفتن ارز ارائه بدید.
مهدی

سلام. وقت بخیر من دنبال ارزون ترین قیمت بلیط شیراز مسقط هستم. میخواستم راهنمایی بفرمایید. با تشکر.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
اقا مهدی سلام ذکر نکردید که بلیط رو برای چه تاریخی میخواید. قیمت این بلیط توی تاریخ های مختلف و با ایرلاینهای مختلف متفاوته ، و بین 600 هزارتومان تا 2 میلیون تومان متغییر هست. اگه اطلاعات بیشتری میخواید با شماره 88505012 صحبت کنید. سفر خوبی داشته باشید.
مجید غلامی

با عرض سلام میخواستم بدونم برای سفر به ونیز چقدر هزینه داره


+ پرسش و پاسخ های بیشتر

آخرین نظرات

برای ورود به کانال راهنمای سفر ما کلیک کنید