آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » بلاگ » 14 دلیل واجب برای تهرانگردی+عکس

14 دلیل واجب برای تهرانگردی+عکس

14 دلیل واجب برای تهرانگردی

ژوائو لیتائو یک جهانگردی پرتغالی می باشد که بعد از سفری که به ایران داشت و از تهران دیدن کرد 14 دلیل را برای گردشگری در تهران واجب دونست چون این مکان ها واقعا لیاقت این دیدن را دارند.او در سفری که به ایران داشته 79 دلیل برای بازدید از کشور ما را در وب سایتش آورده تا دیگران با دیدن این دلیل ها، به سفر به ایران علاقمند شوند. 14 دلیل او برای سفر به ایران، مشخصا به تهران پایتخت مربوط می شود.
tehran_4-logo
1- کاخ گلستان
کاخ گلستان اولین جا برای بازدید از تهران از نگاه ژوائو لیتائو است. قدیمی ترین مجموعه سلطنتی تهران، مجموعه ای از بناهای زیبای تاریخی است که از دوره صفویه به بعد ساخته شده اند. کاخ گلستان، تنها بنای تاریخی تهران است که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. شمس العماره، تالار سلام، ایوان تخت مرمر، تالار آینه، حوضخانه، کاخ ابیض، خلوت کریمخانی، عمارت بادگیر، تالار عاج، تالار الماس و تالار برلیان، مهمترین بناهای موجود در کاخ گلستان هستند آدرس این مکان میدان ارگ، خیابان 15 خرداد می باشد.
tehran_5-logo
2- معماری در تهران
دومین دلیل پیشنهادی این جهانگرد پرتغالی برای بازدید از پایتخت ایران، معماری در تهران است. آنچه در این زمینه نگاه او را به خود خیره ساخته جلوه های معماری ایرانی به ویژه شیوه صفوی و قاجار است. آجرکاری، کاشی کاری و آنچه امروزه با نام معماری ایرانی می شناسیم، به اندازه ای توجه این جهانگرد پرتغالی را جلب کرده که تماشای معماری در تهران را به دیگر شیفتگان سفر به سراسر جهان، به عنوان دومین دلیل بازدید از پایتخت 200 ساله ایران پیشنهاد داده است.
tehran_6-logo
3- محوطه باغ ملی
محوطه باغ ملی، سومین پیشنهاد و دلیل ژوائو لیتائو برای بازدید از تهران است. این محوطه زیبا که قلب فرهنگی – تاریخی پایتخت است، سردر میدان مشق را به عنوان نمادی از تهران قدیم بر پیشانی دارد و درون خود مجموعه ای از ساختمان های دل انگیز تاریخی را جا داده است.

مسیر پیاده راه سنگفرش محوطه باغ ملی، میعادگاهی جذاب برای گردشگران و دوستداران فرهنگ و تاریخ تهران فراهم آورده است آدرس این مکان میدان امام خمینی، سردر میدان مشق، محوطه باغ ملی می باشد.
tehran_7-logo
4- خیابان های شلوغ
چهارمین پیشنهاد این جهان گرد پرتغالی، با دیگر دلایلش متفاوت است؛ خیابان های شلوغ تهران! در واقع زمانی که در تهران حضور داشته، یکی از آن چیزهایی که در این شهر بزرگ او را شگفت زده اش کرده، خیابان های شلوغی است که از نگاه شهروندان تهرانی در زمره معضلات شهری است.انبوه موتورسیکلت ها و تاکسی ها، جمعیت رهگذرانی که در پیاده رو یا حتی وسط خیابان حرکت می کنند و پیاده روهای شلوغ و متراکم شهر موجب شده نگاه این جهانگرد پرتغالی جلب شود.
tehran_8-logo
5- موزه ملی ایران
پنجمین دلیل پیشنهادی ژوائو لیتائو برای بازدید از تهران، موزه ملی ایران است که پس از کتابخانه و موزه ملی ملک، دومین موزه مورد نظر وی به شمار می آید. موزه ملی ایران با نام اولیه موزه ایران باستان در سال 1316 خورشیدی فعالیت خود را آغاز کرد.

موزه ملی ایران، آثاری یگانه و بسیار ارزشمند تمدن و فرهنگ ایران را در چهار بخش پیش از تاریخ، تاریخی و لرستان، دوران اسلامی و مهر و سکه برای تماشای گردشگران عرضه کرده است. پلکان تخت جمشید، تندیس داریوش کبیر، سرستون تخت جمشید، پیکره سنگی شیر بدون سر هخامنشی، تندیس نجیب زاده پارتی و مرد نمکی از مهمترین آثار موجود در موزه ملی ایران هستند.بزرگترین موزه باستانشناسی و تاریخ ایران و یکی از موزه های برتر جهان از نظر تنوع و کیفیت آثار، به پیشنهاد جهانگرد پرتغالی ما در ابتدای خیابان 30 تیر در انتظار شما است آدرس این مکان خیابان امام خمینی، ابتدای خیابان 30 تیر می باشد.
tehran_9-logo
6- بازار طلا
گردشگران به ویژه آنهایی که به کشورهای دیگر سفر می کنند، معمولا به بازارها علاقه ای ویژه دارند.بازار سوای کارکرد اقتصادی، جلوه ای از فرهنگ، خلقیات و روحیات مردمان یک سرزمین و شهر است. برای همین، معمولا مورد توجه خاص جهان گردان قرار دارد. ژوائو لیتائو جهانگرد مشتاق پرتغالی هم از این مسئله برکنار نبوده است. همین اشتیاق موجب شده است تا بازار طلای تهران در جایگاه ششمین پیشنهاد و دلیل های او برای بازدید از تهران قرار گیرد آدرس این بازار میدان ارگ، خیابان 15 خرداد می باشد.
tehran_10-logo
7- مسجد امام خمینی
هفتمین دلیل این جهانگرد پرتغالی برای سفر به تهران، مسجد امام خمینی است که در گذشته مسجد شاه و مسجد سلطانی نام داشت. تاریخ، هنر، مذهب و سیاست در این بنای قدیمی با معماری زیبا در هم تنیده شده است.مسجد امام خمینی در خیابان 15 خرداد، تقاطع ناصرخسرو قرار گرفته است.
tehran_11-logo
8- موزه صلح
هشتمین دلیلی که این جهانگرد پرتغالی به جهانیان پیشنهاد کرده برای بازدید از آن به پایتخت ایران مسافرت کنند، موزه صلح است. موزه صلح تهران از سال 1386 راه اندازی شده است.در بخش هایی از موزه صلح تهران، اسناد و اشیایی منحصر به فرد از جنگ شیمیایی علیه مردم ایران به نمایش درآمده است آدرس این موزه خیابان خیام، خیابان شهید فیاض بخش، داخل پارک شهر می باشد.
tehran_12-logo
9- کتابخانه و موزه ملی ملک
کتابخانه و موزه ملی ملک، گنجینه ای از آثار و اشیای ارزشمند تاریخی را از سه هزار سال پیش به اینسو در تالارهای گوناگون خود جای داده است.از نگاه این جهانگرد نخستین موزه وقفی – خصوصی ایران، نخستین موزه ای است که در سفر به تهران باید به تماشای آن نشست. تالارهای گوناگون آثار تاریخی به همراه ساختمانی زیبا برگرفته از معماری ایرانی – اسلامی، این جهانگرد را برانگیخته تا گردشگران را به این موقوفه که در محوطه تاریخی باغ ملی جای گرفته است، دعوت کند آدرس این مکان
میدان امام خمینی، سردر میدان مشق، خیابان ملل متحد می باشد.
tehran_13-logo
10- فلافل
فلافل تهران، با آنکه اصالتا به پایتخت تعلق ندارد اما توانسته در این شهر شلوغ، دیدگان جهانگردان را به سوی خود بکشاند. دهمین دلیل ژوائو لیتائو برای بازدید از تهران، خوردن این ساندویچ ساده اما جذاب است. مشهورترین فلافل های پایتخت را می توان در خیابان ناصرخسرو به ویژه نبش کوچه مروی، راسته پیاده راه بازار در خیابان 15 خرداد از چهار راه گلوبندک تا پامنار و نیز در محلاه امامزاده یحیی خورد.
tehran_14-logo
11- بازار تهران
کعبه آمار گردشگران و جهانگردانی که به زندگی اجتماعی مردم علاقه بیشتری دارند، بازار تهران است. محدوده خیابان های مولوی در جنوب، مصطفی خمینی در شرق، 15 خرداد در شمال و خیام در غرب، بازاری است که هر گردشگری را شیفته خود می کند.
tehran_15-logo
12- پارک شهر
جهانگرد پرتغالی ما در سفری که به تهران داشته در میان پارک های گوناگون تهران، گویا تنها پارک شهر را شایسته معرفی و پیشنهاد دانسته است. پارک شهر در عصر پهلوی اول پس از تخریب محله شمهور و تاریخی سنگلج ساخته شد و از پارک های قدیمی تهران است. وجود موزه صلح تهران، آکواریم، استخر، ورزشگاه، کتابخانه و نزدیکی به تماشاخانه سنگلج، وزارت دادگستری و شهرداری و شورای شهر تهران، موقعیتی ویژه به این پارک داده است.آدرس این مکان ایستگاه مترو امام خمینی، پایانه اتوبوسرانی میدان امام خمینی، پایانه اتوبوسرانی فیاض بخش می باشد.
tehran_1-logo
13- موزه شهدا
این موزه خاص، مجموعه ای برای نمایش وسیله ها و آثار شخصی به جای مانده از شهدای جنگ هشت ساله، رخدادهای انقلاب در سال 1357 و دیگر شهدای ایران است. ساختمان اصلی موزه در سال 1375 بنا شده و پس از چند سال فعالیت، در سال 1384 در پی عملیات بهسازی و تکمیل، بازگشایی شده است. این موزه تصویری از شهادت و رشادت در راه آرمان های ملی و دینی را به نمایش می گذارد.آدرس این مکان خیابان طالقانی، نبش خیابان شهید عباس موسوی می باشد.
tehran_2-logo
14- امامزاده زید
آخرین دلیل این جهانگرد برای معرفی تهران و پیشنهاد بازدید از آن، مسجد زید در بازار است. او احتمالا امامزاده زید را در نظر داشته است؛ زیرا تصویری که مرتبط با این پیشنهاد ور وب سایتش گذاشته، بقعه امامزاده زید بازار است. این سومین بقعه متبرکه تهران، از جمله بناهای مذهبی بازار است که پیشینه آن به پیش از دوره صفویه بازمی گردد. بنای امامزاده در برهه های گوناگون دوره قاجار دگرگونی هایی یافته است آدرس این مکان خیابان 15 خرداد، بازار بزرگ، انتهای بازار بزازها می باشد.

tehran_3-logo

با ما تماس بگيريد

آخرین پرسش و پاسخ ها

سوسن

با سلام و خسته نباشید، اینجانب برای 1 دی قصد سفر به اشتوتگارت دارم، با دعوتنامه، در مرحله مصاحبه هستم و تقاضای راهنمایی برای قیمت بلیط و مدت انتظار در فرودگاه سابیها را از شما دارم. با تشکر فراوان


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام خدمت شما این پرواز با ایرلاین های مختلفی انجام میشه. ظاهرا نظر شما ایرلاین ترکیش هست. نرخ پایه ای که من برای این پرواز با این ایرلاین دیدم 1.500.000 تومن بود. با ایرلاین الاتحاد یه کم ارزونتر بود.البته برای کلاس پروازی اکونومی.و تقریبا استاپی که داره از حدود 1 ساعت تا 12 ساعت بود. برای اینکه بتونید اطلاعات دقیقتری بدست بیارید با کارشناس ما صحبت کنید و شرایطتون رو توضیح بدید. مطمئنا بهترین گزینه رو به شما معرفی میکنه. با شماره 43674000 تماس بگیرید و رو بگیرد و با صحبت کنید. امیدواریم مصاحبه خوبی داشته باشید.
محمد

ارزانترین بلیط رفت و برگشت 94/7/1 رو خریدارم تماس بگیرید.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز لطفا مبدا و مقصد رو اعلام کنید تا همکاران برای شما چک کنند.
مهدي

با سلام ، آيا كپي بليط جهت دريافت ارز مسافرتي مشكلي ايجاد نمكند ؟


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام آقا مهدی این کار امکان نداره باید بلیط مهر شده را برای گرفتن ارز ارائه بدید.
مهدی

سلام. وقت بخیر من دنبال ارزون ترین قیمت بلیط شیراز مسقط هستم. میخواستم راهنمایی بفرمایید. با تشکر.


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
اقا مهدی سلام ذکر نکردید که بلیط رو برای چه تاریخی میخواید. قیمت این بلیط توی تاریخ های مختلف و با ایرلاینهای مختلف متفاوته ، و بین 600 هزارتومان تا 2 میلیون تومان متغییر هست. اگه اطلاعات بیشتری میخواید با شماره 43674000 صحبت کنید. سفر خوبی داشته باشید.
مجید غلامی

با عرض سلام میخواستم بدونم برای سفر به ونیز چقدر هزینه داره


+ پرسش و پاسخ های بیشتر

آخرین نظرات