آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » بلاگ » قبرس یا یونان؟ کدام را برای تعطیلات انتخاب کنیم!

قبرس یا یونان؟ کدام را برای تعطیلات انتخاب کنیم!

 

این دو سرزمین افسانه ای که هر دو زادگاه خدایان المپیا بوده اند، توسط گردشگران با هم مقایسه می شوند.. چه کسی از یونان یا قبرس بازدید کرده؟ قبرس بهتره یا یونان ؟ این موضوع بحث برانگیز خیلی از انجمن های گردشگری ست.با ما باشید تا بتونید یکی از این دو کشور دیدنی را انتخاب کنید..

 

ازآنجایی که امکانش نیست که همزمان در هر دو مکان باشید، مجبورید یکی را برای تعطیلات انتخاب کنید.. البته در هر دو کشور تجربه ای لذت بخش انتظار شما را می کشد.

مقرارت ویزا

قبرس و یونان اعضای اتحادیه اروپا هستند ولی فقط یونان بخشی از منطقه شینگن به شمار می رود.. به همین دلیل گردشگران راحت تر به قبرس سفر می کنند، چون می توانند تا 90 روز بدون ویزا در آنجا بمانند.

برای بازدید از یونان باید اجازه کامل منطقه شینگن را دریافت کنید.

آب و هوا

قبرس در جنوب شرقی دریای مدیترانه، درست در 380 کیلومتری مصر قرار دارد، به همین دلیل آب و هوای آن از یونان گرمتر است.. فصل شنا از اواخر ماه آوریل شروع می شود و تا اواخر اکتبر ادامه می یابد.. البته بستگی به شرایط آب و هوایی دارد، گاهی در ماه نوامبر به راحتی میتوان شنا کرد.

در یونان فصل شنا از ماه می آغاز می شود. فصل تفریحات ساحلی در یونان تا اواسط اکتبر و در جزایر جنوبی تا اواخر اکتبر ادامه می یابد.

 

تابستان در یونان و قبرس خشک با رطوبت نسبتا کم است.. گرما با نسیم های خنک دریایی خنثی می شود.. دمای قبرس در ماه آگوست حدود 30 تا 35 درجه و دمای دریا تا 28 درجه می رسد.. در یونان، دماسنج در فصل تابستان مثبت 30 را رد می کند ولی در اصل گرمای کمتری نسبت به قبرس دارد، به ویژه در بخش شمالی کشور.

فصل مخملی یونان و قبرس ، پاییز می باشد.. پاییز به طور لذت بخشی گرم است ولی داغ نیست. سپتامبر و اکتبر از نظر بسیاری از گردشگران بهترین زمان سفر به یونان و قبرس می باشد.. پاییز قبرس در جنوب طولانی تر است ولی در بسیاری از شهرهای ساحلی یونان تا اواسط اکتبر ادامه می یابد..

 

قبرس زمستان فوق العاده ای دارد.. دریا اغلب طوفانی ست و البته باران و برف به ندرت می بارد.. برای ساکنان روسیه این مثل فصل بهار است! در ماه فوریه سبزه ها شروع به روییدن می کنند، گل ها شکوفه می زنند و درختان بادام هم شکوفه می دهند.. رمانتیک ترین زمان برای پیاده روی با نیمه گمشده تان!! تعجبی ندارد اگر بگوییم فصل توریستی قبرس در تمام طول سال ادامه دارد.. دمای روزانه در سواحل 13 تا 17 درجه سانتگیراد می باشد در حالی که در مناطق کوهستانی تا 5 درجه زیر صفر می رسد..

و در یونان زمستان ها معتدل تر و خنک تر می باشد و یک سوم روزها بارانی ست..

سواحل و دریا

قبرس و یونان هر دو در مدیترانه واقع شده اند.. یونان با هشت حوزه مدیترانه ای هم مرز است: ایونی، لیبی، دریای اژه، بالئارس، تایرنین، لیگوریان، البوران و مدیترانه واقعی.. این دریا در هر جا متفاوت با جایی دیگر است.. به طور مثال گرم ترین دریا را لیبی دارد و دریای ایونی تمیز ترین و آرام ترین دریان مدیترانه ایست.. دریای اژه فوق العاده خنک است، حتی در گرم ترین ماه های تابستان به 23 درجه میرسد.. سواحل یونان شن و سنگ ریزه هستند.

لازم است برای تعطیلات بدانید چه شرایطی انتظار شما را می کشد.. حتی اگر به جزیره ای کوچک سفر کنید، شرایط دمایی متغیر خواهد بود.. مثلا در رودس، بخشی از سواحل را دریای اژه تشکیل می دهد: سواحل ماسه ای، امواج متلاطم و باد ولی شرایط فوق العاده برای موج سواری.. ولی بخش دیگری از سواحل رودس را دریای اژه تشکیل می دهد: سواحل شنی با آب گرم..

و در کل در هر یکی از جزایر یونانی، دریا، سواحل، آب و هوا، همه چیز متفاوت است..

انتخاب یکی از شهرهای ساحلی در جزیره قبرس آسان تر است: سراسر جزیره با دریای مدیترانه احاطه شده.. آب در جای جای جزیره شفاف و آبی ست.. شرایط برای موج سواری، قایقرانی و غواصی عالیست.. شرایط آب و هوایی هم تقریبا یکسان می باشد.. (به جز در لیماسول که کمی گرم تر است ولی در پافوس خنک تر است..)

سواحل قبرس معمولا شنی هستند و ورودی راحتی به دریا دارد. به جز برخی سواحل پافوس که ورودی آن پر از صخره است. برای طرفداران تور قبرس، لازم است بدانید که شن های ساحلی در هر منطقه به چه رنگی هستند. برخی از سواحل لیماسول شن های خاکستری رنگ دارند. اگر عاشق سواحل شنی سفید هستید، باید آیانپا وی ا پروتاراس را انتخاب کنید.

سواحل صخره ای هم در یونان و هم در قبرس وجود دارد.. در قبرس، بهترین سواحل صخره ای کیپ گرکو هستند.طرفداران غواصی و دنیای زیر آب، به لطف آب های شفاف و زلال، عاشق این منطقه خواهند شد.

طبیعت

یه سوال بسیار مهم: کدامیک از این کشورها _ قبرس یا یونان؟ _ در سایه کوه المپوس واقع شده؟ در واقع هر دو. یونان و قبرس هر کدام کوه المپوس خودشان را دارند! کوه افسانه ای المپوس در یونان، در شمال شرق تسالی واقع شده. ارتفاع ان 2917 متر بالاتر از سطح دریاست. و اما کوه المپوس قبرس که هم ارتفاع با کوه های ترودوس می باشد و به 1952 متر می رسد..

سواحل کوهستانی و صخره ای، ویژگی مشترک یونان و قبرس می باشد.. بحث در مورد اینکه مناظر کدامیک خیره کننده و نفسگیر تر است، بی معناست.. مثل اینه که دو شاعر و نابغه معروف را با هم مقایسه کنیم!

عاشقان زیبایی های طبیعی در یونان غارها، دریاچه های زیر ابی، آبشار، تالاب، دره پیدا خواهند کرد. جاذبه های طبیعی یونان از قبرس بیشتر است، چون قلمرو بزرگتری دارد.. حیف که نمیتوان با یک بار سفر به یونان، همه زیبایی های آن را کشف کرد.. وقت خود را صرف بازدید از جاذبه های متنوع در اطراف اقامتگاه ساحلی خود کنید.

هر چند طبیعت بی نظیر، مسیرهای پیاده روی رمانتیک، غارهای مرموز قبرس را هم نمیتوان در عرض یک هفته و یا یک ماه کشف کرد و غیر ممکن است که در مدتی کوتاه بتوان از همه جاذبه های گردشگری قبرس بازدید نمود. در کوهستان ترودوس انواع درختان سرو، بلوط و کاج وجود دارد و در دامنه کوه تاکستان های انگور و دره های پر گل دیده می شود. ممکن است هنگام پیاده روی در کوه با قوچ شرقی مواجه شوید.. مطمئن شوید که از لاک پشت های سبز مدیترانه ای در شبه جزیره آکاماس دیدن کنید. اگر مایل به غواصی هستید، فراموش نکنید به غارهای آیانپا سر بزنید.

 

ايا نرخ بليط هواپيما مصوب ميباشد؟

کلاس هاي پروازي چيست ؟

ايا نرخ هايي که در برد بالا امده ثابت ميباشد ؟

ايا تجربه و مهارت کانتر بليط تاثيري در کم و کيف بليط دارد؟

پرواز ها چارتري چيست و آپشن آن نيز ارايه مي گردد؟

با ما تماس بگيريد

سالها تجربه و آموزش به ما اين جرأت را داده است که بگوييم , رزرو بليط هواپيما تخصص ماست.
 • رزرو بليط هواپيما  در سرار دنيا با بهترين افرها و پيشنهادات
 • برسی چندین ایرلاین و حالتهای متفاوت برای بهترین نتیجه
 • جوابگوی تماس ها از نه صبح تا 8 شب

تلفن تماس 9 صبح الی 6 بعدازظهر:


021 43 67 40 41

باکمال افتخار منتظر شنیدن صدای شما هستیم
سعادت سیر

برای مسافرت در تابستان برنامه ریزی کرده اید؟

ما برای تعطیلات نوروزی شما عزیزان پیشنهادات خوبی داریم

با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا

 • با توجه هدف شما از سفر: تفریحی ، تفریحی خرید ،سیاحتی و…
 • • با توجه به وضعیت شما : خانواده،مجردی ،ماه عسل و…
 • • با توجه به مقدار بودجه شما :لوکس ،کم هزینه ، متوسط و …
 • • با توجه به بازار تورهای تابستانی: افری ،تور های خلوت ،تور های هیجان انگیز و…
 • • و…

بهترین پیشنهادات را از ما بخواهید ، با کمال افتخار در خدمت شما هستیم

تلفن تماس مشاوره تور ۶۷ ۴۳ ۶۷ ۴۳ ۰۲۱

آخرین پرسش و پاسخ ها

D.m

سلام و خسته نباشيد خدمت شما..ممنون از اطلاعات عالي سايتتون.. ميخواستم بدونم چه كشور هايي براي گذراندن ماه عسل مناسب تره كه نقاط ديدني زيادي داشته باشه و هم ساحلي باشه..ممنون


sahar در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز.. یکی از 10 مقصد رمانتیک دنیا رو برای ماه عسلتون انتخاب کنید و لذت ببرید.. امیدواریم همچنان بتونیم اطلاعات مفید در اختیارتون بذاریم.. سفر خوبی رو واستون آرزومندیم..
رضایی

سلام. برای سفر داخلی با هواپیما تفاوت بلیط های اکونومی، بیزینس و فرست کلاس که تماماً با یک هواپیما به فروش میرسند رو میخواستم بدونم. با تشکر


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
با سلام خدمت شما دوست عزیز معمولا مکان صندلی های کلاس های پروازی متفاوت است و همچنین پذیرایی نیز متفاوت است.
سید مرتضی رفیعی

من به اتفاق خانواده ام بتعداد حد اقل 8 نفر در ماه مهر یا آبان قصد سفر به استانبول یا آنکارا را داریم چه زمانی بهتر هست برای خرید بلیط که ارزانتر تمام سود .


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
آقای رفیعی عزیز سلام معمولا با پایان تعطیلات نرخ بلیط هواپیما از جمله بلیط استانبول مقداری کاهش پیدا میکنه. اگر روزهای اول هفته رو هم انتخاب کنید مطمئنا میتونید بلیط را با قیمت مناسبی تهیه کنید.
هستی پولادرکه

سلام وقت بخیر..من یه خوکچه هندی دارم که میخوام ببرم سوئد..ایا ایرلاین ترکیش این امکان و بهم میده که ببرم داخل کابین? چه کارایی باید انجام بدم ممنون میشم کمکم کنین


رضا غلامی در پاسخ می گوید :
سلام دوست عزیز متاسفانه ورود هرگونه حیوانی به داخل کابین ممنوع هست و تنها میتونید با تهیه جعبه یا قفس مناسب به قسمت بار تحویل بدید.
حسینی

سلام من برای تعطیلات نوروز عازم کشور تایلند هستم چون پرواز من با هواپمایی کویتی هستش میخواستم بدونم چون دوست دارم به مالزی و سنگاپور هم سفر کنم من میتوانم از بانکوک به این کشورها برم و مجدادا از فرودگاه بانکوک اینترنشنال به ایران برگردم رفت و برگشت من از طریق فرودگاه bkk هستش ممنونم


sahar در پاسخ می گوید :
جناب حسینی.. با سلام و درود به شما دوست عزیز.. بله مطمئنا میتونین.. در صورتی که برای ورود به مالزی و سنگاپور مشکلی نداشته باشین، میتونین به کمک همکاران ما در سعادت سیر، برنامه سفرتون رو جوری تنظیم کنین که پس از تایلند به مالزی و سنگاپور عازم بشین.. برای راهنمایی های بیشتر با شماره 43674041 تماس بگیرین..
+ پرسش و پاسخ های بیشتر

آخرین نظرات

×

برای مسافرت در نوروز برنامه ریزی کرده اید؟

ما برای تعطیلات نوروز 96 شما عزیزان پیشنهادات خوبی داریم

با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا

 • با توجه هدف شما از سفر: تفریحی ، تفریحی خرید ،سیاحتی و…
 • • با توجه به وضعیت شما : خانواده،مجردی ،ماه عسل و…
 • • با توجه به مقدار بودجه شما :لوکس ،کم هزینه ، متوسط و …
 • • با توجه به بازار تورهای تابستانی: افری ،تور های خلوت ،تور های هیجان انگیز و…
 • • و…

بهترین پیشنهادات را از ما بخواهید ، با کمال افتخار در خدمت شما هستیم

تلفن تماس مشاوره تور ۶۷ ۴۳ ۶۷ ۴۳ ۰۲۱

×