آخرین ها بلیط و قیمت بلیط
خانه » معرفی هواپیماها

معرفی هواپیماها

هواپیما بوئینگ 707

هواپیما بوئینگ 707

هواپیما بوئینگ 707 Boeing 707   هواپیما بوئینگ 707 هواپیمای مسافربری جت چهارموتوره‌ای است که شرکت بوئینگ از اواخر دهه ۱۹۵۰ می‌ساخت. این هواپیما با اینکه نخستین جت مسافری نبود ولی نخستین جت مسافری بود که موفقیت تجاری یافت و عصر جت را آغاز کرد. همچنین این هواپیما نخستین هواپیمای جت محصول شرکت بوئینگ به حساب می‌آید. نخستین نمونه آن ... ادامه مطلب »

هواپیما ایرباس آ- 380

هواپیما ایرباس آ- 380

هواپیما ایرباس آ- 380 Airbus A380   هواپیما ایرباس ای-۳۸۰ بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان است.ایرباس آ-۳۸۰ یک هواپیمای مسافربری پهن‌پیکر، چهار موتوره و دواشکوبه ساخته شرکت ایرباس است. ساخت ایرباس آ-۳۸۰ از سال ۱۹۹۶ با نام A3XX آغاز شد و از سال ۱۹۹۸ با نام کنونی شناسانده شد. پرواز آزمایشی این هواپیما نخستین بار در ۲۷ آوریل ۲۰۰۵ در تولوز فرانسه ... ادامه مطلب »

هواپیما بوئینگ 777

هواپیما بوئینگ 777

هواپیما بوئینگ 777 Boeing 777   هواپیما بوئینگ 777 پهن پیکر تجاری دو موتوره‌ است و  توسط شرکت هواپیماسازی آمریکایی بوئینگ تولید می‌شود. هواپیما بوئینگ 777 ظرفیت حمل ۲۷۸ تا ۵۵۰ نفر مسافر را داراست و برد پروازی آن بین ۱۰۳۷۰ تا ۱۷۴۴۵ کیلومتر است. از جمله ویژگی‌های ظاهری این هواپیما که به وسیله آنها می‌توانید به راحتی بوئینگ ۷۷۷ ... ادامه مطلب »

هواپیما توپولف

هواپیما توپولف

هواپیما توپولف Tupolev   هواپیما توپولف ساخته یک شرکت روسی است که در سال ۱۹۲۲ توسط آندره توپولِف بنیان گذاشته شد و در صنایع دفاعی و هوافضا فعالیت دارد.     توضیحاتی درباره هواپیما توپولف : هواپیما توپولف هواپیمایی میان‌برد است که نخستین بار در ۴ اکتبر ۱۹۶۸به پرواز در آمد. این هواپیما قابل مقایسه با بویینگ ۷۲۷ است اما ... ادامه مطلب »

هواپیما بوئینگ 737

هواپیما بوئینگ 737

هواپیما بوئینگ 737 Boeing 737   بچه بوئینگ، یک هواپیمای مسافربری باریک پیکر و تک راهرو ساخته شرکت بوئینگ کشور آمریکا است. طراحی هواپیما بوئینگ 737 از ۱۱ مه ۱۹۶۴ آغاز شد و نخستین بار در سال ۹ آوریل ۱۹۶۷ به پرواز در آمد. یک سال بعد با بکارگیری در ناوگان لوفتانزا، کاربرد تجاری آن آغاز شد. مدل ابتدایی ظرف ... ادامه مطلب »

هواپیما بوئینگ 747

هواپیما بوئینگ 747

هواپیما بوئینگ 747 Boeing 747 هواپیما بوئینگ 747 معروف به جامبوجت هواپیمای جت چهار موتوره بزرگ مسافربری است که شرکت بوئینگ می‌سازد. هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ بعد از هواپیمای ایرباس آ-۳۸۰، دومین هواپیمای بزرگ مسافربری در جهان است.   توضیحاتی درباره هواپیما بوئینگ 747 : تولید این هواپیما در زمان خود انقلابی بزرگ در صنعت هواپیماهای مسافربری به حساب می‌آمد و برای ... ادامه مطلب »

هواپیما بوئینگ 787

هواپیما بوئینگ 787

هواپیما بوئینگ 787 Boeing 787 Dreamliner هواپیما بوئینگ 787 هواپیمای جت مسافربری دو موتوره و پهن پیکر است که در شرکت هواپیماهای تجاری بوئینگ ساخته شده‌است. تعداد مسافران قابل حمل توسط این هواپیما بسته به تعداد و نوع صندلی‌ها ۲۱۰ تا ۳۳۰ نفر خواهد بود. این هواپیما نسبت به دیگر هواپیمای مسافربری بوئینگ از لحاظ مصرف سوخت دارای بازده بالاتری ... ادامه مطلب »

هواپیما بوئینگ ام‌ دی-۹۰

هواپیما بوئینگ ام‌ دی-۹۰

هواپیما بوئینگ ام‌ دی-۹۰ Boeing MD-90 هواپیما بوئینگ ام‌ دی-۹۰ یک هواپیمای مسافربری دو موتوره ساخته شرکت مکدونال داگلاس از شرکتهای اقماری بوئینگ کشور آمریکا است. نخستین پرواز ام‌دی-۹۰ در ۲۲ فوریه ۱۹۹۳ صورت گرفت . بوئینگ ام‌دی-۹۰ نسل جدید و پیشرفته‌ای از هواپیمای قدیمی بوئینگ ام‌دی-۸۰ هستند که دارای طول بیشتری نیز هستند.     توضیحاتی درباره هواپیما بوئینگ ... ادامه مطلب »

هواپیما ایرباس ای- 319

هواپیما ایرباس ای- 319

هواپیما ایرباس ای- 319 Airbus A319 ایرباس آ-۳۱۹ در سال ۱۹۹۳ ساخته شد و نخستین بار در ۷ شهریور ۱۳۷۴ در شهر هامبورگ به پرواز در آمد. اولین نمونه تجاری این هواپیما در آوریل سال بعد به خدمت شرکت هواپیمائی سوئیس ایر در آمد. این هواپیما گونه کوچکتری از هواپیماهای ایرباس آ-۳۲۰ است و از گروه هواپیماهای ایرباس سری آ-۳۲۰ ... ادامه مطلب »

هواپیما ایرباس ای- 320

هواپیما ایرباس ای- 320

هواپیما ایرباس ای- 320 Airbus A320   هواپیما ایرباس ای- 320  یک هواپیمای مسافربری ساخته شرکت ایرباس است. ساخت این هواپیما از سال ۱۹۸۴ آغاز شد و نخستین بار در ۲۲ فوریه ۱۹۸۷ در تولوز فرانسه به پرواز در آمد و در ژوئیه سال بعد به خدمت شرکت هواپیمائی ایر فرانس در آمد. این هواپیما از گروه هواپیما A320 به ... ادامه مطلب »